Mavericks'ten Kyrie Irving maç sonrası basın toplantısında keffiyeh giydi

Dallas Mavericks yıldızı Kyrie Irving Cumartesi günü maç sonrası basın toplantısında keffiyeh takarak sosyal medyada tartışmalara yol açtı. Keffiyeh, Filistin yanlısı bir mesaj olarak görülüyor.

Mavericks'ten Kyrie Irving maç sonrası basın toplantısında keffiyeh giydi
Mavericks'ten Kyrie Irving maç sonrası basın toplantısında keffiyeh giydi

Dallas Mavericks'in yıldızı Kyrie Irving Cumartesi günü takımın maç sonrası basın toplantısına keffiyeh giyerek geldiğinde sosyal medyada tartışmalara yol açtı.

Irving, takımın 132-125'lik yenilgisinin ardından gazetecilerle dört dakika konuştu. Milwaukee Bucks. Maçta 39 sayı, 4 ribaund ve 6 asistle oynadı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

< p>Başörtüsü sorulmadı. Associated Press'e göre keffiyeh, Filistin dayanışmasını simgeleyen siyah beyaz kareli bir eşarp. Irving ayrıca Washington D.C.'deki Martin Luther King Jr. anıtını gezerken bu şapkayı taktığı bir fotoğraf yayınladı.

NBA ve Mavericks, Fox News Digital'in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

UYGULAMA KULLANICILARI ANI BURADAN GÖRÜNTÜLEYİN.

Irving'in hamlesi sosyal medyada tartışmalara yol açtı, Bazıları onu eşarp takabilecek bir "omurgaya" sahip olduğu için överken, diğerleri onu Yahudi karşıtlığı olarak nitelendirdi.

OUTKICK'TEN: GLEN 'BÜYÜK BEBEK' DAVIS, NBA'DE SUÇLU BULUNDU SAĞLIK DOLANDIRICILIĞI, YILLARCA HAPİS CEZASIYLA KARŞILAŞABİLİR

ABD'deki Filistin yanlısı protestocular gösterileri sırasında keffiyeh taktı; bazıları, İsrail'in korkunç terör saldırılarının ardından İsrail'in Gazze'ye yönelik bombardımanına son verilmesi çağrısında bulundu. 7 Ekim.

NBA, 8 Ekim'de terör saldırılarıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

"NBA ve NBPA, İsrail'deki korkunç can kaybının yasını tutuyor ve bu saldırıları kınıyor Birlik, "İsrail halkının yanındayız ve tüm bölge için barış için dua ediyoruz" dedi.

Irving, 1 Ekim'de X'te yayınlanan bir gönderide İsrail-Hamas çatışmasına atıfta bulunan bir açıklama yapmış gibi göründü. 11.

"Ezilenlerin yanında yer alan insanları kınamak için televizyona ve sosyal platformlara çıkan siz sert konuşan Medya Başkanları neredesiniz?" Irving şunu yazdı.

CELTICS'TEN JAYLEN BROWN, YARALANMA SONRASI NBA SEZON İÇİ TURNUVA SAHALARININ 'KABUL EDİLEMEZ' KOŞULLARI

"İnsanlığa karşı suçlar işleniyor ve çoğunuz sessizsiniz. Kedi dilinizi mi kaptı? Yoksa gerçek bir şeyin arkasında durmaktan mı korkuyorsunuz."

Geçen Ekim ayında Irving, bir Amazon filminin bağlantısını tweetlediğinde başı dertteydi. Yahudi karşıtı dezenformasyon yaydılar. Brooklyn Nets daha sonra filmi paylaştığı için özür dilememesi ve "bunu yapmak için açık bir fırsat verildiğinde antisemitizmi reddetmemesi" nedeniyle onu beş maç uzaklaştırdı.

Daha sonra Mavericks'e takas edildi.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Spor

USC'den Caleb Williams son kaybın ardından medyadan uzak...

USC yıldızı Caleb Williams, Truva atlarının Cumartesi günü UCLA'ya karşı 38-20'lik yenilgisinin ardından medyadan uzak durduğu için...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; sosyal medyada tartışmalara, maç sonrası basın, tartışmalara yol açtı, kyrie irving, medyada tartışmalara, irving, keffiyeh ve mavericks kavramlarını ele aldı, spor odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.