Kırsal hastaneler, COVID fonları sona erdikten sonra faaliyetlerini sürdürmekte zorlanıyor

Birçok kırsal hastane salgından önce kapanma riskiyle karşı karşıyaydı ve Kovid-19 fonlarının yardımıyla açık kalmıştı.

Kırsal hastaneler, COVID fonları sona erdikten sonra faaliyetlerini sürdürmekte zorlanıyor
Kırsal hastaneler, COVID fonları sona erdikten sonra faaliyetlerini sürdürmekte zorlanıyor

Ulusal Kırsal Sağlık Derneği, COVID-19 fonlarının artık bir faktör olmaması nedeniyle hastanelerin maliyetlerinin arttığını ve kırsal hastanelere yönelik finansmanın azaldığını söylüyor. Acil durum fonları, pandemiden önce kapanma riskiyle karşı karşıya olan birçok hastanenin kapılarını 2020 yılına kadar açık tutmasına yardımcı oldu.

KIRSAL KUZEY KAROLİNA 11. HASTANESİ KAPATILMAK ZORUNDA KALDI, BU YIL HİZMETLERİ DEĞİŞTİRİN

Robert Pascasio, Anahuac, Teksas'taki OmniPoint Sağlık Hastanesi'nin CEO'sudur. Kırsal hastanelerin yüksek maliyetler ve iş gücü sıkıntısıyla uğraştıktan sonra faaliyetlerini sürdürmekte zorlandığını söylüyor.

"COVID, hepimiz için maliyetleri artırdı. İşgücü maliyetleri önemli ölçüde arttı. Tedarik maliyetleri arttı, büyük ölçüde" dedi Pascasio. "Hala eksiklikler yaşıyoruz. Pek çok insan, KOVİD nedeniyle sağlık hizmetinden mahrum kaldı."

Artık, salgın sırasında birçok kırsal hastaneyi açık tutan COVID fonları sona erdi ve bu da hastanelerin kapanmasıyla sonuçlandı. Finansman bir yıl önce durdurulduğundan beri artık yatılı bakım hizmeti sunmayan 18 kırsal hastaneye ek olarak 18 kırsal hastaneden biri.

KIRSAL RUH SAĞLIĞI KRİZİNE YÖNELİK İKİ PARTİLİ VEKİLLERİN GÖZ ÇÖZÜMLERİ

Ulusal Kırsal Hastaneler Birliği'nden Carrie Cochran-McClain, ülke çapındaki pek çok hastanenin şu anda kapanma riskiyle karşı karşıya olduğunu söylüyor.

"Kırsaldaki hastanelerin üçte biri kadarı kapatılma tehlikesiyle karşı karşıyadır " dedi McClain. "Kırsal hastaneler kendilerini pandemiye girdikleri ve bu fonları aldıkları zamana göre daha kötü koşullarda buluyor."

Pascasio, OmniPoint'in kapılarının açık kalmasını sağlamak için yerel hükümet kurumlarıyla çok çalıştığını söylüyor.

"Zor: Personel bulmak, tesislerin tamamen doğru personelle donatılması ve bununla birlikte gelen maliyetler. Elimizdeyken güzeldi; aldığımız fon. Ancak maliyetler azalmadı, ancak finansman azaldı" dedi Pascasio.

HALK SAĞLIĞI ACİL DURUMU BİTTİYLE, DOKTOR İSTİHDAMINA YÖNELİK FEDERAL PROGRAM FONLARI RİSK ALTINDA OLABİLİR

Ek finansmanın kapılarını açık tutmalarına yardımcı olduğunu söylüyor.

"Bir yerlerdeki bir hastanenin kapandığını okumadığım bir gün neredeyse geçmiyor, çünkü onlar bunu yapmıyorlar Finansmana sahip değilim" dedi Pascasio. "Ek fonlar olmasaydı, insanların gidişini okuyanlardan biri biz olabilirdik."

Ayrıca kırsal hastanelerin kendi bölgelerindeki en büyük işverenler olduğunu da belirtiyor. Dolayısıyla bu kırsal bölgelerdeki işlerin çoğu, hastaneler kapatıldığında ortadan kalkıyor.

Sağlık

Kalp krizinden kaçınmak mı istiyorsunuz? Kardiyologlara...

Uzmanlar, belirli yiyecekleri yemenin kalp hastalığı riskinizi azaltmanıza yardımcı olabileceğini söylüyor. Kardiyologlar, optimal...

Sağlık

Arkadaşlar lupus tedavisi için koşuyor ve uzun süredir...

Üç kadın, lupusla yaşayan uzun süredir arkadaşlarının onuruna New York Maratonu'nu koştu. Dört arkadaş motivasyonlarını ve deneyimlerini...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; kırsal hastaneler, riskiyle karşı karşıya, kapanma riskiyle, kırsal hastane, maliyetler, fonları, pascasio ve söylüyor kavramlarını ele aldı, sağlık odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.