Grizzlies'ten Ja Morant, sezonun ilk maçı yaklaşırken cezalı olduğunu düşünüyor ve eylemlerin şüphecileri ikna edeceğini söylüyor

İki kez NBA All-Star seçilen Ja Morant, Mart ayı başlarında sosyal medya canlı yayınında silah doğrulttuğu görüldüğünden bu yana 33 maç ceza aldı.

Grizzlies'ten Ja Morant, sezonun ilk maçı yaklaşırken cezalı olduğunu düşünüyor ve eylemlerin şüphecileri ikna edeceğini söylüyor
Grizzlies'ten Ja Morant, sezonun ilk maçı yaklaşırken cezalı olduğunu düşünüyor ve eylemlerin şüphecileri ikna edeceğini söylüyor

Memphis Grizzlies yıldızı Ja Morant bu sezon henüz sahaya çıkmadı.

İki kez All-Star seçilen oyuncu, sosyal medya videolarında görülen çok sayıda silah gösterme olayı nedeniyle uzun süreli uzaklaştırma cezası almaya devam ediyor.

İlk olay, 4 Mart'ta sosyal medyadan yapılan bir canlı yayın sırasında meydana geldi. 24 yaşındaki Morant, Denver'daki bir gece kulübündeydi. Bu olaydan kısa bir süre sonra Morant sekiz maç uzaklaştırıldı ve bir danışmanlık merkezinde vakit geçirdi.

Sadece iki hafta sonra Morant, ayrı bir canlı yayın videosu sırasında elinde tabanca tutarken görüldü. NBA bir soruşturma başlattı ve Haziran ayında, 2023-24 sezonunun başından itibaren geçerli olmak üzere 25 maçlık uzaklaştırma kararı aldığını duyurdu.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Cuma günü Morant, NBA Komiseri Adam Silver tarafından sezonun ilk 25 maçında uzaklaştırılmasının zor olduğunu ve kendine odaklanmaya çalıştığını söyledi. basketboldan uzak.

Morant, Memphis Grizzlies için daha iyi bir lider olmanın yeterli olmayacağını da biliyor.

DRAYMOND GREEN'İN SÜRESİZ CEZALANDIRILMASI ONA 'DEĞİŞİM FIRSATI' VERİR ' STEVE KERR DİYOR

Morant Cuma günü "Eylemlerim dışında kimsenin bana inanmasını sağlayamam, biliyorsun" dedi. "Yani bu soruyu sadece kelimelerle yanıtlamam muhtemelen kimseye bir şey ifade etmeyecek."

Morant, basketbolun hayatı boyunca tedavi edici olduğunu ve oyunu cezalı olarak kaybetmenin işleri daha da zorlaştırdığını söyledi. Ailesinin, Grizzlies'in ve terapisinin kendisine yardım ettiğini belirtti.

Guard gazetecilere ilk olarak Los Angeles Lakers'ın Nisan ayında play-off'lara başlamak için altı maçta Memphis'i devirmesinin ardından daha iyi kararlar vermesi gerektiğini söyledi. saha dışı sorunları bilmek Grizzlies'in sezonunu etkiledi.

Morant Cuma sabahı yapılan atışlarda takım arkadaşlarıyla gülümsüyor ve şakalaşıyordu.

Morant, cezasının şartları uyarınca, cezalı duruma düştü. Grizzlies'la antrenman yapmasına, seyahat etmesine ve sabah atışlarına katılmasına izin verildi. Ancak Memphis oynarken arenaya girmesine izin verilmiyor.

Morant, Salı gecesi New Orleans'ta sezonun ilk maçına çıkabilmesi için gün saydığını söyledi.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Fox News Digital'in X'teki spor haberlerini takip edin ve Fox News Sports Huddle bültenine abone olun.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Spor

USC'den Caleb Williams son kaybın ardından medyadan uzak...

USC yıldızı Caleb Williams, Truva atlarının Cumartesi günü UCLA'ya karşı 38-20'lik yenilgisinin ardından medyadan uzak durduğu için...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; morant, sosyal medya, canlı yayın, maç, grizzlies, sezonun, ceza ve memphis kavramlarını ele aldı, spor odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.