Eski First Lady Rosalynn Carter'a ölüm haberi yağdı

Siyasi liderler ve seçilmiş yetkililer, 19 Kasım 2023'te Plains, Georgia'da ölen eski First Lady Rosalynn Carter'ın vefatını öğrendiğinde, övgüler yağdı.

Eski First Lady Rosalynn Carter'a ölüm haberi yağdı
Eski First Lady Rosalynn Carter'a ölüm haberi yağdı

Eski First Lady Rosalynn Carter'ın ölüm haberi yayılmaya devam ederken, birçok siyasi lider onun mirasını onurlandırmak için sosyal medyaya yöneliyor.

Eski Başkan Jimmy Carter'ın karısı, ailesiyle birlikte öldü Pazar günü 96 yaşındayken Plains, Georgia'daki evinde.

Başkan Biden Pazar günü Norfolk, Virginia'da mola verirken eski First Lady hakkında konuştu, ancak biraz kafa karışıklığı var gibi görünüyordu Başkomutan'dan.

Biden, "Bugün bakımevine yerleştirildi. Ailesiyle telefondaydım ve torunuyla konuşuyordum" dedi. " Biliyor musunuz, onlar gerçekten inanılmaz bir aile, çünkü ofise çok fazla zarafet kattılar."

ESKİ FIRST LADY ROSALYNN CARTER 96 YAŞINDA ÖLDÜ

Başkan, ailenin sözcüsüyle konuştuğunu ve tüm ailenin, çocukların ve torunların Jimmy Carter'la birlikte olduğunun kendisine söylendiğini söyledi.

Eski başkan Bill Clinton ve eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Carter'ı anarak onu aradılar. şefkatli ve kararlı bir insan onurunun savunucusu.

"Uzun, olağanüstü yaşamı boyunca, gözden kaçırılanların ve yeterince temsil edilmeyenlerin değişmez sesi oldu. Akıl sağlığı konusundaki savunuculuğu sayesinde, daha fazla insan daha iyi bakımla ve daha azıyla yaşıyor damgalanma" diye yazmıştı eski ilk aile. "Çocukların aşılanması konusundaki ilk liderliği sayesinde milyonlarca Amerikalı daha sağlıklı büyüdü. Carter Center'da ve Habitat for Humanity'de onlarca yıllık çalışmasıyla tüm dünyaya umut, sağlık ve demokrasi yaydı."

ROSALYNN CARTER'A 95 YAŞINDA DEMANS TANISI KOYULDU: 'EN ESKİ' DURUM HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Eski Başkan George W. Bush ve eski First Lady Laura Bush, Carter'ın vefatından dolayı üzüntü duyduklarını söyledi.

Açıklamada "O, onurlu ve güçlü bir kadındı" yazıyordu. "Başkan Carter'ın bundan daha büyük bir savunucusu yoktu ve ortaklıkları harika bir sadakat ve sadakat örneği oluşturdu. Akıl sağlığı konusundaki damgalamayı ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalarında arkasında önemli bir miras bırakıyor."

Georgia Valisi Brian Kemp şunları söyledi: kendisi ve ailesi, Carter'ın ölümünün yasını tutan tüm Gürcüler ve ulusla bir araya geldi.

TORUN, JIMMY CARTER HALA DONDURMA YEMEKTEN VE HASTANE BAKIMINA 3 AY SONRA AİLE İLE GÖRÜŞMEKTEN KEYİF ALDIKLARINI DİYEYOR

Kemp, "Gururlu bir yerli Gürcü, her ikisinin de First Lady'si olarak devletimiz ve milletimiz üzerinde silinmez bir etki yarattı" dedi. "Kocasıyla birlikte çalışarak ruh sağlığı hizmetlerini destekledi ve sevdiği devletin dünya çapında tanıtımını yaptı. 77 yıla yayılan evlilikleri, kalıcı ortaklıklarının bir kanıtıdır. Bu evlilik gibi, onun başarıları da zamana ve sınava dayanacak ve onu en iyi tanıyanlar tarafından kutlanmaya devam ediyor."

ABD. Senatör Jon Ossoff, D-Ga., Pazar günü yaptığı açıklamada Carter'ın ailesine "en derin taziyelerini" sunarak, Carter'ın ömür boyu süren çalışmalarının ve kamu hizmetine olan bağlılığının birçok hayatı değiştirdiğini söyledi.

"Başarılarının arasında pek çok başarı var. Ossoff, Rosalynn Carter'ın şefkatli doğası ve kadın haklarına, insan haklarına ve akıl sağlığı reformuna olan tutkusuyla hatırlanacağını söyledi. "Georgia eyaleti ve Amerika Birleşik Devletleri, Rosalynn Carter sayesinde daha iyi yerler oldu."

ROSALYNN CARTER, KOCASI JIMMY CARTER, FISTIK ÜZERİNDE DONDURMA VE KELEBEKLERLE 96. YILINI KUTLUYOR

First Lady Dr. Jill Biden, Carter'ın akıl sağlığı bakımına olan "sarsılmaz bağlılığını" ve bakıcıların Amerikan yaşamındaki önemli rolünü hatırladı.

"Onun vefatı bir Şu anki First Lady, "Büyük bir üzüntü anı yaşıyoruz ve hepinizin bu zorlu dönemde düşüncelerimin ve sempatimin sizinle ve ailenizle birlikte olduğunu bilmenizi istiyorum." dedi. "Bu kederli anlarda, First Lady Rosalynn Carter'ın örnek aldığı kalıcı zarafet ve güçte teselli bulabilir miyiz? Onun mirası, bize daha şefkatli ve anlayışlı bir dünya için çabalamamızı hatırlatan bir ilham kaynağı olarak hizmet edecek."

MUHAFAZAKAR TARİHÇİ, JIMMY CARTER'IN AMERİKAN TARİHİNDEKİ 'EN BÜYÜK İKİNCİ PERDELERDEN' BİRİNİ YAPTIĞINI SÖYLÜYOR

Eski First Lady Melania Trump şunları söyledi: Carter'ın yalnızca First Lady olarak değil, aynı zamanda bir eş ve anne olarak da arkasında anlamlı bir miras bıraktığı, eski adıyla Twitter olarak bilinen X'te bir gönderi.

"Hizmetkarının kalbini ve ona olan bağlılığını her zaman hatırlayacağız. kocası, ailesi ve ülkesi" dedi Trump. "Huzur içinde yatsın."

JIMMY CARTER, EN UZUN YAŞAYAN ABD BAŞKANI, 99 YAŞINDA

New York Demokrat Valisi Kathy Hochul, Senatör Chuck Schumer, D-N.Y., Temsilci Hakeem Jeffries, D-N.Y., X kanalında eski First Lady'ye başsağlığı dileklerini paylaştılar ve Schumer şunları söyledi: "Amerika tutkulu bir insani yardım görevlisini ve şampiyonunu kaybetti dünyanın her yerinden insanlar."

Atlanta Braves de Carter'a saygı duruşunda bulundu ve "insani yardımların vefatından derin üzüntü duyduklarını" söyledi.

Politika & Siyaset

Temsilci Pramila Jayapal, Hamas'ın İsrail'e saldırısını...

Temsilci Pramila Jayapal, Hama'nın İsrail'e yönelik saldırısını kınamadan seçmenlere "Ortadoğu'da devam eden durum" hakkında bir e-posta...

Politika & Siyaset

Beyaz Saray, İsrail'in Gazze'nin kuzeyindeki askeri operasyonlarına...

Beyaz Saray, İsrail'in Perşembe gününden itibaren Gazze'nin kuzeyindeki bölgelerde her gün "4 saatlik duraklamalar" uygulamaya başlamasının...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; first lady rosalynn, lady rosalynn carter, rosalynn carter, carter, jimmy carter, akıl sağlığı, aile ve başkan kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.