Antisemitizme yönelik AIDS komploları: Bin Ladin'in dengesiz mektubunun içi çevrimiçi olarak yeni destek alıyor

Usame bin Ladin'in "Amerika'ya Mektup"u bazı nüfuz sahibi kişilerden çevrimiçi olarak büyük bir destek gördü, ancak saldırgan içeriğini görmezden geliyorlar.

Antisemitizme yönelik AIDS komploları: Bin Ladin'in dengesiz mektubunun içi çevrimiçi olarak yeni destek alıyor
Antisemitizme yönelik AIDS komploları: Bin Ladin'in dengesiz mektubunun içi çevrimiçi olarak yeni destek alıyor

20 yıl önce Amerikalılara karşı 11 Eylül saldırılarını organize eden İslamcı cihatçı Usame bin Ladin, "Amerika'ya Mektup"unun sosyal medyada ilgi görmesinin ardından bu hafta tekrar manşetlere çıktı.

Ancak bunu destekleyenler, terör efendisinin hakaretlerde öne sürdüğü dengesiz komplo teorilerini ve tehditleri görmezden geliyor gibi görünüyor.

Yirmi yıllık cihatçı propaganda parçası The Guardian'ın web sitesinden silindi. Bu hafta başında dikkatteki artış nedeniyle - "tam bağlam olmadan" - TikTok'taki bazı etkileyicilerin bunun hakkında konuşmaya başlamasıyla birlikte bu durum ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar bunun dünya görüşlerini değiştirdiğini söyledi. Diğerleri ise Bin Ladin'in "haklı" olduğunu anladıklarını söyleyecek kadar ileri gittiler.

Bin Ladin'in mektubunun bir bölümünde Amerika, "İsrail'in Filistinlilere uyguladığı baskıyı" ve Kutsal Topraklar'daki "işgali" desteklemekle suçlanıyordu.

GOP MİLLETVEKİLLERİ, USAMA BİN LADEN'İN 'AMERİKA'YA MEKTUBU' VİRAL OLDUĞUNDAN SONRA TİKTOK'UN YASAKLANMASI ÇAĞRISINI YENİLEDİ

Eğilim TikTok'ta 274 ile bir miktar ilgi kazandıktan sonra Salı'dan Çarşamba'ya kadar hashtag altında yayınlanan videoların ardından, bir video derlemesi tekrar X'e yüklendi ve 35 milyonun üzerinde görüntüleme elde ederek, orijinal olarak TikTok'ta elde edilen 1,85 milyon görüntülemeyi aştı.

TikTok, içeriği tanıtan videoların sayısının az olduğunu ve "platformumuzda trend olduğuna ilişkin raporların hatalı olduğunu" söyledi. Şirket, proaktif ve agresif bir şekilde içeriği kaldırdığını ve platforma nasıl ulaştığını araştırdığını söyledi.

Ancak mektubun, bir terör dehası tarafından kaleme alınması şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aşırılıkçı retorik, şiddet tehditleri, antisemitizm ve genellikle sol eğilimli çevrimiçi topluluklarla ters düşebilecek diğer dillerle dolu.

Boş konuşmasında Bin Ladin, El Kaide'nin ABD'ye yönelik saldırılarını "bize saldırdınız" ve "Filistin'de bize saldırdınız" diyerek haklı çıkarıyor.

"Kan ABD'yi "ülkelerimizi" işgal etmekle ve Müslümanları aç bırakmakla suçlamadan önce, Filistin'den akınların da intikamı aynı şekilde alınmalı" diye tehdit ediyor.

Retorik bir şekilde "Sizden ne istiyoruz?" Amerika'yı İslami bir teokrasi olmadığı için kınamadan önce şöyle cevap veriyor: "Sizi çağırdığımız ilk şey İslam'dır."

"Siz, Allah'ın şeriatı ile yönetmek yerine, Anayasa ve Kanunlar, dilediğiniz ve arzu ettiğiniz gibi kendi kanunlarınızı icat etmeyi seçin. Rabbinizin ve Yaratıcınızın Mutlak Otoritesini tasdik eden saf doğaya aykırı olarak dini politikalarınızdan ayırıyorsunuz."

"Bu, Allah yolunda cihat dinidir ki Allah'ın kelamının ve dininin hakim olması için" diye iddia ediyor.

Ayrıca "ölümsüzlük ve sefahate" son verilmesi çağrısında bulunuyor.

"Sizi...zina, eşcinsellik, sarhoşluk, kumar [sic] ve benzeri ahlak dışı eylemleri reddetmeye çağırıyoruz. faizle ticaret yapıyor."

Şimdi ölen terörist, Yahudi karşıtı komplo teorilerine balıklama dalıp gidiyor ve "Yahudilerin" "politikalarınızı, medyanızı ve ekonominizi" kontrol ettiğini iddia ediyor.

USAMA BİN LADEN'İN 11 Eylül SONRA TİKTOK ETKİLİLERİ TARAFINDAN TANITILDIĞI REzil 'AMERİKA'YA MEKTUP'' VİRAL YAYINLANDI

"Bunun sonucunda, tüm farklı biçimleriyle Yahudiler, kılık değiştirerek ekonominizin kontrolünü ele geçirdiler, bu sayede daha sonra medyanızı kontrol altına aldılar ve şimdi de hayatınızın tüm yönlerini kontrol ederek sizi onların hizmetkarları haline getiriyorlar ve amaçlarına sizin pahasına ulaşıyorlar" diyor.

Kısa bir süre sonra ABD'yi, HIV/AIDS hakkındaki uç komplo teorilerine başvurmadan önce "seksin her biçimiyle" ticaret yapmakla suçluyor: "Devam edin ve insan uluslarına AIDS'i şeytani bir şey olarak getirdiğinizle övünün. Amerikan İcadı."

ABD'yi belirsiz terimlerle tehdit etmeden önce, küresel politikalar ve Amerika'nın yurtdışındaki ayak izinin azaltılması açısından kapsamlı bir talep listesi yayınlıyor.

"Eğer başarısız olursanız. tüm bu koşullara yanıt vermek ve ardından İslam Milleti ile savaşa hazırlanmak gerekiyor" dedi.

Bin Ladin, Mayıs 2011'de ABD Donanması SEAL Timi 6 tarafından öldürüldü.

Amerikalıları mektubu "okumaya" çağıran çevrimiçi fenomenler, mektubun dünyaya bakış açılarını nasıl değiştirdiğini ifade ederken, çok azı, insanları okumaya teşvik ettikleri terör propagandasının gerçek içeriğine değindi.

< p>National Review'un kıdemli editörlerinden Charles Cooke, Bin Ladin'in çalışmalarına yapılan revizyonizmi eleştiren pek çok kişiden biriydi ve şunları söyledi: "En azından bazılarının böyle olduğu düşünülebilirdi" benden daha saf olmayan TikTok kalabalığına refleks olarak, varsayımsal olarak, açıkça tiksinti duyması gerekirdi."

FOX NEWS UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

"Bu fikirlerin yabancı biri tarafından ifade edilmesinin anlamı nedir? - makul bir şekilde (aptalca da olsa) kurban olarak gösterilebilecek biri - bu, normalde son derece hassas olan insanların onları tamamen görmezden gelmesine neden olur mu?" diye sordu.

"Gündelik Amerikan siyasetinde, t…

Politika & Siyaset

Biden 81. doğum gününde yaş şakasını patlattı, ardından...

Bugün 81 yaşına giren Başkan Biden, Beyaz Saray'daki hindi affı sırasında yaşıyla ilgili şakalar yaptıktan sonra Taylor Swift ile...

Politika & Siyaset

Beyaz Saray, İsrail'in Gazze'nin kuzeyindeki askeri operasyonlarına...

Beyaz Saray, İsrail'in Perşembe gününden itibaren Gazze'nin kuzeyindeki bölgelerde her gün "4 saatlik duraklamalar" uygulamaya başlamasının...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; amerika ya mektup, ladin, tiktok, mektubu, destek, terör, komplo ve çevrimiçi kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.