Okul yönetim kurulu üyesi, İsrail ordusunu 'terör örgütü' olarak nitelendirmesi üzerine çıkan yangının ortasında istifa etti

Pensilvanya'daki bir okul yönetim kurulu üyesi, sosyal medya paylaşımında İsrail ordusunu "terörist örgüt" olarak nitelendirdikten sonra istifa etti ve özür diledi.

Okul yönetim kurulu üyesi, İsrail ordusunu 'terör örgütü' olarak nitelendirmesi üzerine çıkan yangının ortasında istifa etti
Okul yönetim kurulu üyesi, İsrail ordusunu 'terör örgütü' olarak nitelendirmesi üzerine çıkan yangının ortasında istifa etti

Pennsylvania'daki bir okul yönetim kurulu üyesi, İsrail ordusunu "terör örgütü" olarak nitelendirmesi ve toplum içinden tepkiyle karşılaşması üzerine istifa etti.

Dr. 2021 yılında Sömürge Okul Yönetim Kurulu'na seçilen Jamina Clay, İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) hakkında tartışmalı açıklamalar yapmak için kullandığı sosyal medya platformunun aynısı olan Facebook'ta yaptığı bir gönderide istifasını duyurdu.

< p>"Hepinizin bildiği gibi yakın zamanda Facebook sayfamda Ortadoğu'daki çatışmalara dikkat çekmeyi amaçlayan bir paylaşım yaptım. Düşünüp sevdiklerim ve dostlarımla konuştuktan sonra tercihimin ne kadar doğru olduğunu anladım. Clay, perşembe günü Facebook'ta paylaştığı bir gönderide şunları yazdı: "Bu sözler birçok kişiye zarar vermiş olabilir ve etkisi benim niyetime uymadı. Gönderi kaldırıldı." "Gönderimin yol açtığı acı nedeniyle, Koloni Okulu Yönetim Kurulu'ndaki koltuğumdan derhal geçerli olmak üzere istifa ettim."

"Bölgenin seçtiğim acı sözlerden dolayı iyileşmesi gerektiğini anlıyorum, ve bunu benim yokluğumda yapmak en iyisi," diye istifasını duyuran gönderisine ekledi. "Yönetim kurulu ilerlemeye hazır ve umarım ben artık bu koltukta yer almadığım için topluluk da bunu yapabilir."

GRUPLAR, HAMAS'I SAVUNAN FAKÜLTESİNİN KALİFORNİYA'YI KURABİLECEĞİNDEN KORKUYOR STANDARTLAR: 'ANTİSEMİTİZMİN KURUMSALLAŞMASI'

Okul yönetim kurulundan istifa etmesine rağmen Clay, "Philadelphia Okul Bölgesi'nde on okulu denetleyen Müfettiş Yardımcısı olarak hizmet etmeye devam edeceğini" söyledi.

p>

"Yaptığım paylaşım için tekrar özür diliyorum ve bu durumdan ders almayı umuyorum. Ortadoğu'da barış için dua etmeye devam edeceğim" dedi.

Clay'in özrü geldi Platformda artık silinmiş olan bir gönderide IDF'den "terör örgütü" olarak bahsettikten ve Filistinlileri ortadan kaldırmaya çalıştığını iddia ettikten sonra.

"Birçok kişi tarafından IDF olarak bilinen terör örgütü şu anda Clay geçen haftaki orijinal gönderisinde "hastane hastanesi" yazmıştı.

O sırada gönderiye "Filistin halkının yok edilmesini dünya izliyor" diye eklemişti.

Clay'in sözleri dikkat çekti çoğu Perşembe akşamı Colonial Okul Bölgesi yönetim kurulu toplantısına gelerek endişelerini dile getirdi.

"Keşke [Clay] bu kadar istekli olmasaydı.

Keşke [Clay] bu kadar istekli olmasaydı. Anonim kalmak isteyen Yahudi bir sakin ve ebeveyn, Fox News Digital'e şöyle konuştu: "Hemen sonuca varmak ve herkesin görebileceği şekilde bir paylaşım yapmak." "Onun yorumları kolayca hayal kırıklığı yaratabilecek türden ve İsrail karşıtı duyguların ülkedeki farklı şehir ve eyaletlerde giderek daha fazla paylaşılması bana ve çocuklarıma endişe duygusu veriyor."

" Whitemarsh Kasabasından Spencer Yablon, "Sömürge Okulu Yönetim Kurulu'nun bir üyesinin dünkü nefret dolu ve antisemitik paylaşımı, bu topluluğun Yahudi üyeleri için şok edici ve inanılmaz derecede inciticiydi. İfadesi entelektüel açıdan sahtekar, nefret dolu ve açıkça Amerikan karşıtıydı" dedi. Philadelphia'dan ABC 6. "Meslektaşınızın yorumları Yahudilerin her zaman hissettiği şeyi yüzeye çıkarıyor: Antisemitizm her yerde."

Pennsylvania Lafayette Hill'deki Congregation Or Ami'nin başkanı Mark Wolfheimer, Clay'in teklifini kabul etti. özür diledi ve şöyle dedi: "Herkesin farklı fikirleri olduğunu anlıyoruz. Yapmayı sabırsızlıkla beklediğimiz şey Dr. Clay ile buluşup sohbet etmek."

ANTİSEMİTİZMDEN ZORLANAN PRESTİJLİ ÜNİVERSİTELER ANALİZ, VERGİ MÜKELLEFLERİNİN DESTEKLİ MİLYARLARCA NAKİT ALDIĞINI BULDU

Haham Glenn, "Sadece incitici değil aynı zamanda zararlı olarak göze çarpan en önemli şey, İsrail Savunma Kuvvetlerini terör örgütü olarak adlandırmaktı." Congregation Or Ami'den Ettman NBC10'a söyledi. "Kelimeler önemlidir. Sözlerin etkisi vardır ve seçilmiş görevlilerden gelen sözler, bulundukları konum nedeniyle kesinlikle daha da fazla ağırlık taşır."

Clay'in istifası anında etkili oldu. Ancak okul yönetim kurulu yine de bir kabul oylaması yapacak ve bu oylamanın Perşembe gecesi yapılacak toplantının kamuya açık gündeminde yer almaması nedeniyle muhtemelen gelecek ay yapılması bekleniyor.

CBS News Philadelphia'ya yapılan açıklamada Colonial Okul Bölgesi başkanı Beth Patruno şunları söyledi: "Dr. Clay'in yorumları nedeniyle topluluğumuzun üyelerinin acı çektiğini kabul ediyoruz. Bu, bir aidiyet kültürü yaratmakla gurur duyduğumuz okul bölgemizde kabul edilemez. ."

Clay'in istifasıyla ilgili olarak Colonial Okul Bölgesi, Fox News Digital ile paylaştığı bir açıklamada, istifa mektubunu aldığını ve "gönderinin birçok kişi için saldırgan olduğunu ve çok sayıda e-postayla sonuçlandığını" belirtti. istifası ya da kınaması ve ayrıca pek çok kişinin kaygılarını dile getirmek üzere bu geceki Okul Yönetim Kurulu toplantısına katılması yönünde bir çağrı."

"Dr. Clay istifasını l…

A.B.D.

ABD, yeni projelerle 3,5 milyar dolarlık elektrik şebekesini...

Biden yönetimi, şebeke altyapısına şimdiye kadarki en büyük federal yatırımını duyurdu. ABD, 3,5 milyar dolarlık 58 projeyi hayata...

A.B.D.

Aylardır kayıp olan Coloradolu yürüyüşçü ölü bulundu, köpeği...

Colorado'nun Pagosa Springs kentinde yaşayan 71 yaşındaki Rich Moore, köpeğiyle yaptığı yürüyüşten dönmeyi başaramadığından iki aydan...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; okul yönetim kurulu, yönetim kurulu üyesi, israil ordusunu terör, colonial okul bölgesi, kurulu üyesi, terör örgütü, clay ve istifa kavramlarını ele aldı, a.b.d. odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.