Nikki Haley, Yüksek Mahkeme'den Trump'ı oylamada tutmasını istedi ve Trump'ı 'adil ve dürüst' bir şekilde yeneceğini söyledi

Eski Büyükelçi Nikki Haley, Yüksek Mahkeme'ye eski Başkan Trump'ı Colorado'daki oylamada tutması yönünde çağrıda bulundu ve Trump'ın onu "adil ve dürüst" şekilde yeneceğini söyledi.

Nikki Haley, Yüksek Mahkeme'den Trump'ı oylamada tutmasını istedi ve Trump'ı 'adil ve dürüst' bir şekilde yeneceğini söyledi
Nikki Haley, Yüksek Mahkeme'den Trump'ı oylamada tutmasını istedi ve Trump'ı 'adil ve dürüst' bir şekilde yeneceğini söyledi

Eski Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Nikki Haley, Fox News belediye binasında yaptığı konuşmada, eski Başkan Trump'ın oy pusulasından çıkarılmaması gerektiğini söyledi ve Colorado'daki ve diğer eyaletlerdeki Demokratların dışarıdan yardımı olmadan onu "adil ve adil bir şekilde" yeneceğini öngördü.

"Hayır, oy pusulasından çıkarılmamalı ve diğer eyaletler bunu yapmaya başlamadan önce Yüksek Mahkeme'nin hızlı bir şekilde karar vermesi gerekiyor," dedi Haley, Fox News belediye binasında yaptığı konuşmada Pazartesi gecesi Iowa'da. "Bu da onlardan biri; ne olacağını görmek istemiyorsanız kapıyı açmayın, bu açmamıza gerek olmayan bir kapı. Başkan Trump'ı adil bir şekilde yeneceğim. Kimseye ihtiyacım yok" bunu yapması için onu oy pusulasından atıyorum."

Haley devam etmeden önce bu sözünden dolayı alkış aldı.

"Fakat bu durum COVİD ile başladı. İnsanların insanlara ne yapacaklarını, nasıl düşüneceklerini, neyi nasıl yaşayacaklarını söylemesi fikri yanlış. Eğer bunu yapabilirlerse onu başkasına yaparlar.Başkalarının onun oy pusulasında yer alması gerektiğini düşünmüyorum demesine izin veremeyiz.Bence Amerikalılar onun oy pusulasında olmasını isteyip istemediklerine kendi başlarına karar verebilirler. ."

HALEY GERİ İTTİ ANCAK KATEGORİK OLARAK TRUMP'IN YARDIMCI ARKADAŞI OLMASINI REDDETMEZ

ABD Yüksek Mahkemesi Geçtiğimiz günlerde eyalet Yüksek Mahkemesi'nin 14. Değişiklik ve Trump'ın 6 Ocak'taki ayaklanmada oynadığı iddia edilen rolü gerekçe göstererek Aralık ayında kendisini oylamadan çıkarmaya karar vermesinin ardından eski Başkan Trump'ın Colorado'daki Cumhuriyetçi başkanlık ön seçimlerinde yer alıp almayacağına ilişkin tartışmaları dinlemeyi kabul etti. Demokratların "ayaklanma" olarak adlandırdığı ABD Kongre Binası'ndaki duruşma.

Yargıçlar, 8 Şubat'taki tartışmalarla birlikte davayı hızlandırılmış bir şekilde ele alacaklarını söylediler.

< Strong>HALEY TRUMP'A, DESANTIS'İN KAYDIRMALARINA CEVAP VERDİ: BANA KARŞI BU KADAR PARA HARCAMAK 'TAATLI'

Tarih duruşması 14. Değişiklik'in anlamını ele alacak , "isyana katılan" kişilerin kamu görevlerinde bulunmasını yasaklıyor.

Değişiklik, İç Savaş'ın ardından 1868'de kabul edildi.

Maine Demokratı Shenna Bellows da yakın zamanda Maine'in, Trump kampanyasının mahkemede temyiz ettiği 2024 seçimlerinden Trump'ı çıkaracağını duyurdu. .

FOX NEWS UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

İki düzineden fazla eyalet bir dost brifingi sundu Yüksek Mahkeme ülkenin en yüksek mahkemesine eski Başkan Trump'ı Colorado Cumhuriyetçi başkanlık oylamasında tutmaya çağırıyor ve bunu yapmamanın 2024 başkanlık seçimlerini "kaosa sürükleyebileceği" uyarısında bulunuyor.

Fox News Digital'den Adam Shaw ve Sarah Rumpf bu rapora katkıda bulundular

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; başkan trump, trump, nikki haley, mahkeme, haley, adil, colorado ve eyalet kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.