Konuşmacı Johnson, sınır ve kapatma savaşı öncesinde Biden ile konuşuyor

Sözcü Mike Johnson'ın ofisi, sınır krizini Çarşamba günü Başkan Biden ile görüştüğünü söyledi.

Konuşmacı Johnson, sınır ve kapatma savaşı öncesinde Biden ile konuşuyor
Konuşmacı Johnson, sınır ve kapatma savaşı öncesinde Biden ile konuşuyor

Konuşmacı Mike Johnson, R-La., Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi liderinin ofisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kötüleşen göçmen krizinin ortasında Başkan Biden ile güney sınırı hakkında konuştuğunu söyledi.

"Konuşmacı Johnson bugün Başkan Biden ile konuştu. Johnson sözcüsü Raj Shah, "Konuşmacı, başkanı güney sınırının güvenliğini sağlamak için yürütme yetkisini kullanmaya güçlü bir şekilde teşvik etti" dedi.

Şah, Johnson'ın ayrıca Aralık ayı sonlarında Biden'a gönderdiği bir mektupta tartışılan konuları yinelediğini, benzer şekilde çağrıda bulunduğunu söyledi. sınırda tek taraflı hareket etmesini istedi.

MAYORKAS'IN Azil DURUŞMASI: DEVLET AGS, GÖÇMEN KRİZİNİN ETKİLERİ VE BIDEN DÖNEMİ POLİTİKALARI ÜZERİNDE İfade Verecek

Çağrıyı kimin başlattığı hemen belli değil. Johnson'ın ofisi Fox News Digital'e sorulduğunda ekleyecek başka bir şeyi olmadığını söyledi.

Fox News Digital de görüşmeyle ilgili yorum almak için Beyaz Saray'a ulaştı.

Johnson o sırada Biden'a şöyle yazmıştı: "Siz, ABD'yi sona erdirerek Amerika'nın egemenliğini ve güvenliğini açıkça baltaladınız. Meksika politikasında kalın, yakala-bırak politikasını yeniden uygulamaya koyun, diğer ülkelerle yapılan iltica işbirliği anlaşmalarını askıya alın, şartlı tahliyenin kötüye kullanılmasına ilişkin mevcut kısıtlamaları göz ardı edin ve sınıra duvar inşasını durdurun."

EV VATAN GÜVENLİK KOMİTESİ, BELEDİYE BAŞKANI'NIN İLK Azil DURUŞMASINI AYARLADI

Konuşmacı, sınır krizini bu yıl Temsilciler Meclisi GOP çoğunluğunun önceliklerinin temel taşı haline getirdi ve 60'tan fazla milletvekilinden oluşan bir delegasyona liderlik etti. Eagle Pass, Teksas, bu ayın başlarında.

Bu konuşmalar, hükümetin iki son finansman tarihinden ilkinden bir hafta kadar önce gerçekleşti. Kongre'nin 19 Ocak'a kadar kısmi hükümetin kapatılmasının nasıl önleneceği konusunda bir anlaşma yapması gerekiyor; son tarih ise 2 Şubat'ta gelecek.

BELEDİYE BAŞKANI SINIR DEVREYE TEMSİLCİLERİNE '%85'İN ÜZERİNDE' OLDUĞUNU SÖYLEDİ ' BİZE GÖNDERİLEN YASA DIŞI GÖÇMENLER: KAYNAKLAR 

Bu konuyu tartışıp tartışmadıkları veya konuşmanın yalnızca sınırla ilgili olup olmadığı belli değil.

Johnson ve Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer (D-N.Y.), Pazar günü hükümetin kapanmasını önlemeyi amaçlayan bir anlaşmayı duyurdu.

Bu anlaşma, yılın geri kalanı için ihtiyari hükümet harcama seviyelerini belirleyecek. mali yılda 1,59 trilyon dolar olarak gerçekleşti ve eski Meclis Başkanı Kevin McCarthy, R-Calif. ve Biden arasında baharda müzakere edilen yaklaşık 69 milyar dolarlık ek bir ek anlaşmayı da içeriyor.

Johnson'ın anlaşması, yaklaşık 16 milyar dolarlık geliri dengeleyecek. Bu yılın finansmanı.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; başkan biden, johnson, sınır, biden, anlaşma, konuşmacı, krizini ve ofisi kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.