İspanyol adam, İran hapishanesinde 15 ay geçirdikten sonra Madrid'e döndü

Mahsa Amini'nin mezarını ziyaret ettikten sonra 15 ayını İran hapishanesinde geçiren İspanyol Santiago Sánchez Cogedor, Madrid'deki evine döndü.

İspanyol adam, İran hapishanesinde 15 ay geçirdikten sonra Madrid'e döndü
İspanyol adam, İran hapishanesinde 15 ay geçirdikten sonra Madrid'e döndü

Mahsa Amini'nin mezarını ziyaret ettikten sonra 15 ayını İran hapishanesinde geçiren İspanyol, serbest bırakıldıktan sonra Salı günü Madrid'deki evine döndü.

"İnanamıyorum. Bu çok zor oldu. , ama ben buradayım. Onun ülkesinde doğduğumuz için ne kadar şanslı olduğumuza dair hiçbir fikrimiz yok," dedi Santiago Sánchez Cogedor havaalanında ailesi ve arkadaşları tarafından kucaklandıktan sonra bir grup muhabire.

< p>Sánchez Cogedor, Ekim 2022'de İran'da tutuklandığında Katar'daki erkekler futbol Dünya Kupası'na tek başına yürüyüş yapıyordu. Tutuklanması, İran ahlak polisi tarafından tutulduğu sırada ölen Amini adlı kadının mezarını ziyaretinin ardından gerçekleşti. İran'ın İslami kıyafet kurallarını ihlal ettiği iddiası ülkede protestolara yol açtı.

DÜNYA KUPASI'NA YAYA GİDEN İSPANYOLLU ADAM İRAN'DA KAYIP BİLDİRİLDİ

İran'da parmaklıklar ardında kaldı İran'ın İspanya büyükelçiliği onun serbest bırakıldığını Pazar günü duyurdu.

41 yaşındaki oyuncu, futbolun en büyük küresel etkinliğinde İspanya milli takımını desteklemek üzere Katar'a ulaşmak amacıyla İspanya'dan tüm yolu yürüyerek gidiyordu.

İRAN SAVAŞ GEMİSİNİN KIZILDENİZ'E GİRDİĞİ, KÜRESEL TİCARETİ RİSKE ATTIĞI BİLDİRİLDİ

Sánchez Cogedor siyaset hakkında yorum yapmayacağını söyledi, ancak gazetecilere "olağanüstü" dediği şeyi okudu. İran'daki mahkum arkadaşları tarafından kendisine verilen ve "yaşam sınavını geçtiğini" gösteren diploma.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Haberler

ABD Alev Alev! 10 Maddede George Floyd Olayının Perde Arkası

ABD'de son dakika, son durum. George Floyd da kim? Erdoğan George Floyd olayına ne dedi? Trump gizli ırkçı mı? Amerika'ya neler oluyor?...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; iran hapishanesinde, nchez cogedor, mezarını ziyaret, ispanyol, cogedor, hapishanesinde, madrid ve döndü kavramlarını ele aldı, haberler odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.