IDF Suriye'deki Hamas yetkilisini ortadan kaldırırken Hizbullah üst düzey komutanın İsrail hava saldırısında öldürüldüğünü iddia etti

Raporlara göre Pazartesi günü Lübnan ve Suriye'de düzenlenen hava saldırılarında Hizbullah ve Hamas terör örgütlerine mensup üst düzey yetkililer öldürüldü.

IDF Suriye'deki Hamas yetkilisini ortadan kaldırırken Hizbullah üst düzey komutanın İsrail hava saldırısında öldürüldüğünü iddia etti
IDF Suriye'deki Hamas yetkilisini ortadan kaldırırken Hizbullah üst düzey komutanın İsrail hava saldırısında öldürüldüğünü iddia etti

İran destekli terörist grup Hizbullah Pazartesi günü yaptığı açıklamada, üst düzey komutanlarından birinin Lübnan'daki hava saldırısında öldüğünü söylerken, İsrail Savunma Kuvvetleri de Hamas'ın "merkezi figürlerinden" birinin öldürüldüğünü duyurdu. Suriye.

Jerusalem Post'un Hizbullah ve diğer medyaya dayandırdığı haberine göre, Hizbullah'ın Radwan güçlerine liderlik eden Wissam al-Tawil'e yönelik saldırı İsrail ordusu tarafından gerçekleştirildi. satış noktaları. Lübnan merkezli terör grubu daha sonra onun ölümünü Telegram'da doğruladı.

Günün ilerleyen saatlerinde IDF, "Suriye'deki Beyt Jinn'de Hasan Hakashah'ı ortadan kaldırdığını" söyledi.

"O, Hamas'ın Suriye topraklarından ateşlediği roketlerden sorumlu merkezi bir figürdü. IDF, yaptığı açıklamada, "Son haftalarda İsrail. Savaşın başlangıcından bu yana Hakashah, Suriye'den İsrail topraklarına roket atan Hamas terörist hücrelerini yönetti." dedi. "Suriye topraklarından terörizme izin vermeyeceğiz ve Suriye'yi kendi topraklarından kaynaklanan tüm faaliyetlerden sorumlu tutacağız."

HİZBOL LİDERİ, CEVAP VERİLMEMESİ DURUMUNDA LÜBNAN'IN İSRAİL SALDIRILARINA 'MARSUZ' OLACAĞINI SÖYLÜYOR HAMAS LİDERİNİN ÖLÜMÜNE

Al-Tawil, Lübnan'da başka bir Hizbullah üyesiyle birlikte Majdal Selm köyünde bir arabada seyahat ediyordu. Güvenlik kaynakları Reuters'e, vurulduğunu söyledi.

Kaynaklardan biri "Bu çok acı verici bir saldırı" derken, bir diğeri "işler şimdi alevlenecek" diye ekledi.

Haber ajansının haberine göre, Hamas'ın İsrail'e karşı savaşını başlattığı 7 Ekim'den bu yana İsrail ordusu ile Hizbullah arasında devam eden sınır ötesi çatışmalarda terör örgütünün 130'dan fazla savaşçısı öldü.

Geçen hafta Hizbullah bağlantılı haber kaynakları, Hamas lider yardımcısı Salih Aruri'nin İsrail'in hava saldırısında öldürüldüğünü bildirdi.

Hizbullah'la bağlantılı bir yayın olan Al-Mayadeen, üst düzey Hamas yetkilisinin Salı günü Beyrut'un Dahiyeh banliyösünde öldürüldüğünü bildirdi.

DEVLET BAKANLIĞI, 5 MİLYON DOLARLIK ÖDÜLLE ÖLDÜRÜLEN HAMAS LİDERİNE SESSİZ: ÇATIŞMANIN 'Genişlemesini' ENGELLEMEK İSTİYOR 

İsrailli yetkililer saldırıyla ilgisi olduğunu reddetti ancak saldırının "cerrahi" hassasiyetine dikkat çekti.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun kıdemli danışmanlarından Mark Regev MSNBC'ye "İsrail bu saldırının sorumluluğunu üstlenmedi. Ancak bunu kim yaptıysa bunun Lübnan devletine yönelik bir saldırı olmadığını açıkça belirtmelidir" dedi. bu grevin ardından.

Arouri, Hamas'ın askeri kanadının kurucuları arasında yer alıyor ve terörist grubun Batı Şeria'daki operasyonlarını yönetiyor.

Günler sonra, Hizbullah şefi Seyyid Hasan Nasrallah, kendi terörist grubunun Arouri'nin ölümüne yanıt vermemesi halinde Lübnan'ın İsrail saldırılarına "maruz kalacağını" söyledi.

Televizyonda yayınlanan bir konuşmasında Nasrallah, Hizbullah'ın "bu seviyenin ihlali konusunda sessiz kalamayacağını" söyledi.

Fox News'ten Yonat Friling, Timothy H.J. Nerozzi ve Chris Pandolfo bu rapora katkıda bulundular.

Haberler

6.6'lık İzmir Depremi Görüntüleri ve 7 Maddede Perde Arkası

30 Ekim'de İzmir açıklarını ege denizi 6,6 büyüklüğünde bir depremle sarsınca 51 kişi öldü, en az 804 kişi yaralandı. İşte İzmir'den...

Haberler

ABD Alev Alev! 10 Maddede George Floyd Olayının Perde Arkası

ABD'de son dakika, son durum. George Floyd da kim? Erdoğan George Floyd olayına ne dedi? Trump gizli ırkçı mı? Amerika'ya neler oluyor?...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; hamas lider, israil, hizbullah, saldırı, hava saldırısında, suriye, lübnan ve lider kavramlarını ele aldı, haberler odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.