Harcama son tarihi hızla yaklaşırken McConnell ve Johnson CR konusunda anlaşmazlığa düştü

Johnson, kalıcı bir yıllık anlaşma sonuçlanana kadar devlet kurumlarını geçici olarak finanse eden Devam Eden Karar (CR) gibi kısa vadeli finansman çözümleri konusundaki isteksizliğini kesin bir şekilde ifade etti.

Harcama son tarihi hızla yaklaşırken McConnell ve Johnson CR konusunda anlaşmazlığa düştü
Harcama son tarihi hızla yaklaşırken McConnell ve Johnson CR konusunda anlaşmazlığa düştü

Sen. Azınlık Lideri Mitch McConnell (R-Ky.) ve Temsilciler Meclisi Sözcüsü Mike Johnson (R-La.), ilk son tarih olan 19 Ocak'a hızla yaklaşırken hükümet finansmanına yönelik yol konusunda anlaşmazlığa düştü.

McConnell şunları söyledi: Salı günü Kongre'nin hükümetin kapanmasını önlemek için başka bir devam eden kararı (CR) geçirmesi gerekeceğini söyledi, ancak Johnson başka bir CR anlaşmasına karşı olduğunu ileri sürdü.

"Peki soru şu, CR'nin ne kadar uzun olması gerekiyor? CR'nin uzunluğunu belirlemek çoğunluk liderine ve konuşmacıya bağlı olacak," dedi McConnell gazetecilere. GOP'un haftalık öğle yemeği.

Kasım ayında Johnson, CR olarak bilinen ve yıl için kalıcı bir anlaşmaya varılıncaya kadar devlet kurumlarına geçici olarak fon sağlayacak olan kısa vadeli finansman yamalarıyla işinin bittiğini açıkladı. Cumhuriyetçi liderler Senato'da.

19 Ocak'ta Gaziler İşleri, Tarım, Enerji, Ulaştırma, Konut ve Kentsel Gelişim de dahil olmak üzere birçok federal bakanlığın finansmanı sona erecek.

2 Şubat'ta İç Güvenlik, Çalışma, Sağlık ve İnsani Hizmetler ile Savunma Bakanlıklarının finansmanı da tükenecek.

McConnell, "En basit şeyler Senato'da bir hafta sürer" dedi. "Meclis'in Senato'dan bir şey geçirmenin ne kadar sürdüğünü sık sık anladığını düşünüyorum."

Üst meclisin ödenek komitesinin onayladığı 12 harcama tasarısından yalnızca üçü kabul edildi.

Sen. Çoğunluk Whip John Thune, R-S.D., CR'nin "öngörülebilir gelecekte" devam eden hükümet finansmanı için "yüksek olasılık" olduğunu ekledi.

"Ödenek yasa tasarılarının tamamını tamamlamayacağız. Thune, son teslim tarihine kadar" dedi ve CR'nin "kaçınılmaz" olduğunu ekledi.

Bu arada Johnson ve Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, D-N.Y. Bu hafta gelecek mali yıl için 1,59 trilyon dolarlık bir "toplam" harcama rakamı üzerinde anlaşmaya varıldı.

Fox News Digital yorum almak için Johnson'ın ofisine ulaştı.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; johnson, finansman, mcconnell, anlaşma, senato, harcama, lideri ve tarih kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.