Riley Gaines, reşit olmayanlara yönelik transseksüel ameliyat yasağını imzalaması için Cumhuriyetçi Ohio valisine kızdı

Eski üniversite yüzme yıldızı Riley Gaines, Cumhuriyetçi Ohio Valisi Mike DeWine'a, reşit olmayanlara yönelik transseksüel tıbbi tedaviyi kısıtlayacak bir yasa tasarısı üzerinde harekete geçmesi için baskı yapıyor.

Riley Gaines, reşit olmayanlara yönelik transseksüel ameliyat yasağını imzalaması için Cumhuriyetçi Ohio valisine kızdı
Riley Gaines, reşit olmayanlara yönelik transseksüel ameliyat yasağını imzalaması için Cumhuriyetçi Ohio valisine kızdı

Üniversitenin eski yüzme yıldızı Riley Gaines, Ohio'nun Cumhuriyetçi valisine, küçüklerin cinsiyet değiştirme tedavisini yasaklayacak bir yasa tasarısı üzerinde herhangi bir işlem yapılmaması nedeniyle seslendi.

Bağımsız Kadın Forumu elçisi Çarşamba günü şöyle yazdı: "Ohio Valisi [Mike] DeWine, 15'inden bu yana yürürlüğe girmesi için SAFE Yasasını (kadın sporlarını ve çocukların sakatlanmasını korur) masasında imzalıyor." p>

"Henüz imzalamadı. Kendi imzası olmadan yasalaşmadan önce imzalaması için 2 günü daha var. Bu tereddütün sebebi nedir, [Vali DeWine]?"

< u>PROTESTOCULAR, RILEY GAINES'İN PENN STATE'DEKİ KONUŞMASINDAKİ MASAYA ZARAR VERDİĞİNDEN SONRA GÖZALTINA ALINDI

Ergenleri Deneylerden Kurtarma (SAFE) Yasası, bu ay Ohio'nun GOP ağırlıklı eyalet yasama meclisinden geçti .

Doktorların reşit olmayanlara cinsiyet değiştirici tedavi önermesini veya cinsiyet değiştirme ameliyatları yapmasını engelleyecek. Tasarı ayrıca trans kadınların ve kızların kadın spor liglerine katılmasını da yasaklıyor.

DeWine'in ofisi, Gaines'in Fox News Digital'den gelen açıklamasına ilişkin yorum talebine hemen yanıt vermedi.

PROFESÖR, PENN EYALET ETKİNLİĞİ ÖNCESİNDE ÖĞRENCİLERE MESAJ VERİR.

Sonra yerel yayın organı WKYC ile konuşuyor Tasarı kabul edildiğinde DeWine, trans gençlerle ilgili tartışmayı "çok ihtilaflı bir konu" olarak nitelendirdi ve şöyle dedi: "Diğer eyaletler de bu konuyu ele aldı, ancak sonuçta kararım tek bir şeye dayanacak - ve ben de öyle düşünüyorum bu yasadan etkilenecek çocukların yararınadır."

Ohio eyaleti yasalarına göre, DeWine'ın tasarıyı imzalayıp imzalamamaya veya veto etmeye karar vermesi için Cuma gününe kadar süresi var, aksi takdirde tasarı otomatik olarak yasalaşacak. kendi.

TRANS'IN KADIN SPORLARINA KATILMASI 2023'TE DAHA GÜNCEL KONU HALİYOR

Cinsiyet geçişiyle ilgili sağlık hizmetlerini yasaklayan kanunlar veya politikalar İnsan Hakları Kampanyası'na göre Kasım 2023 itibarıyla 22 eyalette reşit olmayanlara yönelik kanunlar yürürlüğe girdi. Mahkeme emirleri bunun Alabama, Arkansas, Florida ve Indiana'da yürürlüğe girmesini engelliyor.

Gaines, 2022 NCAA şampiyonasında transseksüel UPenn yüzücüsü Lia Thomas ile karşılaştıktan sonra bu konuda ulusal düzeyde aktivist oldu.

p>

Ayrıca Kasım ayında Ohio Eyalet Meclisi'nde SAFE Yasası lehinde ifade verdi.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; yasa, ohio valisi, reşit olmayanlara, riley gaines, safe yasası, gaines, dewine ve eyalet kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.