New Jersey milletvekilleri kendileri, vali ve diğer yetkililer için maaş zammını kabul etti

Büyük maaş artışları artık Demokrat Hükümet Phil Murphy'nin masasına gidecek, ancak 2026 yılına kadar yürürlüğe girmeyecek; yasa koyucular 2002'den bu yana maaşlarına zam almadılar.

New Jersey milletvekilleri kendileri, vali ve diğer yetkililer için maaş zammını kabul etti
New Jersey milletvekilleri kendileri, vali ve diğer yetkililer için maaş zammını kabul etti

TRENTON, N.J. (AP) — New Jersey milletvekilleri Pazartesi günü yıllık maaşlarının 49.000 $'dan 82.000 $'a çıkarılmasının yanı sıra vali ve diğer üst düzey yetkililerin maaşlarına zam yapılmasını öngören yasayı kabul etti.

Demokrat liderliğindeki Yasama Meclisi Tasarıyı yeni oturumun başlamasından bir gün önce ve milletvekillerinin görev yemini etmesinden bir gün önce onayladı. Demokrat Hükümet Phil Murphy tarafından imzalanması halinde tasarı, Murphy'nin görevden ayrılması ve milletvekillerinin 2025 olağan genel seçimlerinde seçmenlerle karşı karşıya gelmesinden sonra 2026 yılına kadar yürürlüğe girmeyecek.

NEW JERSEY GENÇLERE İZİN VERECEK YAKLAŞAN GENEL SEÇİMLERDE OY VERMEK İÇİN UYGUN

Yasa yapıcılar 2002'den bu yana kendilerine zam yönünde oy vermediler ve bazıları artan maliyetlere ayak uydurmak için %67'lik artışın gerekli olduğunu savundu. Ayrıca işin gerektirdiği görevleri yerine getirmek için bazen kendi ceplerini boşaltmak zorunda kaldıklarını da söylediler.

"Bu yasayı kendime maaş zammı yapmamak için gerekli olduğu için destekliyorum" dedi. Mevcut oturumdan sonra emekli olacak ve maaş artışı almayacak olan Senatör Dick Codey.

Tedbir, maaş zammının sağlamlığını sorgulayan Cumhuriyetçilerin güçlü itirazları üzerine komiteden çıkarıldı.

Tedbir, maaş artışının sağlamlığını sorgulayan Cumhuriyetçilerin güçlü itirazları üzerine komiteden çıkarıldı. p>

GOP Meclisi üyesi Brian Bergen yakın tarihli bir komite duruşmasında "Maaşları artırmak... çılgınlık" dedi. "Yılda 82.000 dolar kazanmak, temsil ettiğiniz insanlara mutlak bir hakarettir."

Cumhuriyetçi Meclis üyesi Jay Webber Pazartesi günü salonda yapılan bir tartışma sırasında, hâlâ görevde olması halinde maaş artışını kabul etmeyeceğini söyledi. Tedbir onaylanırsa yasama organı. Webber bu tedbire kısmen karşı çıktığını çünkü seçmenlerin isterlerse maaş zammı konusunda oy kullanamayacaklarını söyledi.

Yasa ayrıca valinin maaşını yıllık 175.000 dolardan 210.000 dolara çıkarıyor ve en yüksek oranı da artırıyor. Kabine ve diğer üst düzey yetkililer de 175.000 $'dan 210.000 $'a çıkarıldı. Bu aynı zamanda milletvekillerinin çalışanlarına özel olarak ödeyeceği tutarı da 135.000 dolardan 150.000 dolara çıkarıyor. Diğer bazı eyaletlerden farklı olarak yasa koyucular günlük harcırah veya araba kilometresi geri ödemesi almıyor.

Demokratlar geçen yılki yasama seçimlerinde çoğunluklarını genişleterek yedi yeni sandalye elde ettiler. Salı günü göreve başlayacak yeni oturumda Meclis'te 52 Demokrat ve 28 Cumhuriyetçi yer alacak. Senato'da Demokratlar GOP'a karşı 25-15 sandalye avantajına sahip olacak.

Tedbirin vergi mükelleflerine ne kadara mal olacağı açık değildi. Genellikle eyalet bütçesini artırabilecek mevzuata eklenen bir mali not, Yasama Meclisinin sitesinde "şu anda mevcut değil" olarak listelendi.

New Jersey Yasama Meclisi yarı zamanlı olarak değerlendiriliyor ve Ocak'tan Haziran'a kadar düzenli olarak toplanıyor. ve genellikle yaz aylarında ve seçim öncesinde, topal ördek oturumuna dönmeden önce izin alıyorlardı.

Seçmenlerin maaş zammı konusunda karışık görüşleri vardı. Bazıları, tüm çalışmaların yeterince karşılanması gerektiği inancıyla uyumlu olarak bunun adil olduğunu düşündü.

Odada bekleyen 56 yaşındaki Arthur K. Brown, "İnsanlara değerleri kadar ödeme yapmalısınız" dedi. Pazartesi günü Trenton'da bir otobüs durağı. "Bu insanlar çalışıyorsa, onların iyileşmesini istiyorsunuz, bence onlara para verin."

Trenton'da bir görsel-işitsel stüdyoda çalışan 71 yaşındaki trompetçi Michael Ray, bu yasağa itiraz etti. maaş artışı.

"Daha fazla paraya ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum" dedi. "Ben buna katılmıyorum. Herkes meteliksiz."

Oylamanın yapıldığı eyalet binasından sadece birkaç blok ötede Ray binaya bir göz attı ve milletvekillerinin genellikle son dakikaya kadar beklediklerini bildiğini söyledi. bir bütçe geçirmek. "Bu bir gülünçlük" dedi.

İşe giderken temizlikçi olan 53 yaşındaki Terrence Brown, Arthur K. Brown ile aynı istasyonda bekliyor - akrabası yok - yasa koyucuların yeni bir teklif istemesine pek de kızmadı. maaş artışı. Maaş artışlarının daha geniş çapta verilmesi gerektiğini söyledi.

"Yalnızca onlar değil herkes zammı hak ediyor" dedi.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; maaş zammı, yasa koyucular, maaş artışı, yasama meclisi, artışı, demokrat, zammı ve tedbir kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.