Maya Kowalski davası: Mahkeme salonundaki en dramatik 5 an

Fox News Digital, Maya Kowalski'nin St. Petersburg, Florida'da Johns Hopkins Tüm Çocuk Hastanesi'ne karşı davasının en dramatik anlarına bir göz atıyor.

Maya Kowalski davası: Mahkeme salonundaki en dramatik 5 an
Maya Kowalski davası: Mahkeme salonundaki en dramatik 5 an

Bu hikaye intiharı tartışıyor. Siz veya tanıdığınız birinin intihar düşüncesi varsa lütfen 988 veya 1-800-273-TALK (8255) numaralı telefondan İntihar ve Kriz Yaşam Hattı ile iletişime geçin.

Maya Kowalski ve avukatı, Greg Anderson, geçen hafta, Johns Hopkins Tüm Çocuk Hastanesi (JHAC) personelinin cinsel istismarına uğradığı iddiasıyla St. Petersburg Polis Departmanına şikayette bulunduklarını duyurdu.

Yeni şikayet. 9 Kasım'da Florida jürisi, 2018'de açılan bir hukuk davasında JHAC personelinin eylemlerinin sonunda Maya'nın ölümüne yol açtığını iddia eden 17 yaşındaki Kowalski'ye ve ailesine 260 milyon dolardan fazla tazminat ve cezai tazminat ödenmesine karar verdikten sonra geldi. anne Beata Kowalski 2017'de intihar etti.

Jüri, personelin Beata'yı bir tür tıbbi istismar olan vekaleten Munchausen sendromu belirtileri sergilemekle suçlaması ve DCF'nin Maya'yı geçici olarak uzaklaştırması üzerine hastanenin Maya'nın ailesine haksızlık yaptığını tespit etti. 2016 yılında karmaşık bölgesel ağrı sendromu (CRPS) adı verilen nadir ve tam olarak anlaşılamayan kronik nörolojik bir durum nedeniyle hastaneye kaldırılırken ebeveynlerinin velayetinden alındı. Dava, "Maya'ya Dikkat Edin" adlı popüler bir belgeselde vurgulandıktan sonra ulusal manşetlere taşındı.

Bu davada JHAC'ı temsil eden Hill Ward Henderson avukatı Howard Hunter, JHAC'ın davaya itiraz etmeyi planladığını söyledi. jürinin kararı "yargılama boyunca açık ve önyargılı hatalara ve davacı avukatının jüriyi yanıltacak şekilde kasıtlı davranışına dayanmaktadır."

MAYA KOWALSKI, 260 MİLYON DOLARLIK DAVA KAZANDIKTAN SONRA ÇOCUK HASTANESİNE CİNSEL SALDIRI ŞİKAYETİNDE BULUNDU

Strong>

"Kanıtlar, [JHAC'ın] şüpheli çocuk istismarını bildirirken Florida'nın zorunlu raporlama yasasına uyduğunu ve bu şüpheler bölge mahkemesi tarafından onaylandığında Çocuk ve Aileler Dairesi'ne (DCF) tamamen uyduğunu açıkça gösterdi. ) ve mahkeme emirleri," dedi Hunter. "Zorunlu ihbarcıların, şüpheli çocuk istismarını ihbar etme ve aramızdaki en küçük ve en savunmasız kişileri koruma konusundaki hayati önem taşıyan yükümlülüğünü savunmaya kararlıyız. Gerçekler ve kanunlar bizim tarafımızdadır ve sağlanan hayat kurtarıcı ve şefkatli bakımı savunmaya devam edeceğiz. [JHAC] doktorları, hemşireleri ve personeli tarafından Maya Kowalski'ye ve Florida'daki tüm zorunlu muhabirlerin çocuk istismarından şüphelenmeleri durumunda bunu açıklama sorumluluğu vardır."

MAYA KOWALSKI Hıçkırarak Jüri AİLEYİ HASTANEDEKİ TEDAVİNİN ANNEMİN İNTİHARINA NEDEN OLDUĞUNDAN 200 MİLYON DOLARIN ÜZERİNDE ÖDÜLLENDİRDİ

Avukat Ethen Shapiro Davada JHAC'ı temsil eden Hill Ward Henderson, Fox News Digital'e ayrı bir açıklamada JHAC'ın, Maya'nın "ilk olarak duruşma sırasında ortaya çıkan ve davaya kabul edilmeyen" cinsel istismar iddialarını "hastane açılır açılmaz" bildirdiğini söyledi. Shapiro, "Politikaları uyarınca derhal bir iç soruşturma başlattılar ve geçen ay kolluk kuvvetleriyle temasa geçtiler." dedi. "Federal gizlilik yasaları, Johns Hopkins All Children's Hospital'ın daha fazlasını paylaşmasını kısıtlıyor, ancak hastane bu tür iddiaları çok ciddiye alıyor ve hastalarının güvenliğini her zaman her şeyin üstünde tutuyor."

İşte en dramatik anlar. Maya'nın Sarasota İlçesindeki duruşmasından:

Hastane personeli, Maya'nın annesinin "tıbbi çocuk istismarı" yaptığından şüphelenip Florida Çocuk ve Aile Departmanı (DCF) ile iletişime geçtiğinde, Maya hastaneye kaldırılırken ebeveynlerinden ayrıldı. Babası ve erkek kardeşiyle ara sıra ziyaret etmesine izin veriliyordu.

'MAYA'YA İYİ BAK': ÇOCUK İSTİSMARI İDDİASI OLARAK ANNEYİ İNTİHARA YÜRÜYEN DUYGUSAL MEKTUP ORTAYA ÇIKTI

Maya, FOX 13 Tampa Bay tarafından kaydedilen duruşması sırasında "Bu kadar korkunç haberi duyduktan sonra ailemle geçirmem için bana ayırdıkları zaman gerçekten inanılmaz derecede acımasızdı" dedi. 9 Ekim.

Ailenin avukatı Greg'e göre Maya'nın annesi Beata Kowalski, tıbbi istismar iddiaları nedeniyle onu aylarca görmeden kaldıktan sonra 7 Ocak 2017'de garajında ​​kendini astı. Anderson.

Mahkemede annesine hediye ettiği kolyeyi takan Maya, annesinin intiharını öğrenmeden hemen önce bir şeylerin ters gittiğini hissettiğini anlatırken kürsüde yıkıldı.

'MAYA'YA DİKKAT EDİN' DAVASI: HASTANE, İNTİHAR İLE ÖLEN ANNEYE YÖNELİK TIBBİ İSTİSMAR İDDİALARINI SAVUNUYOR

"Sabah saat ikide, Gözyaşları içinde yıkıldım. Sadece kontrolsüz bir şekilde ağlıyordum" diye ifade veren kadın, o sırada yardım için bir hemşire çağırdığını da sözlerine ekledi. "Ona 'Annemi özlüyorum, annemi özlüyorum, annemi seviyorum' dedim. Eve, annemin yanına gitmek istiyorum.' Görünüşe göre hayatına son vermiş."

22 Eylül'de davacılar, Maya'nın babası Jack Kowalski'nin bilgilendirdiği Ocak 2017'ye ait bir 911 çağrısının kaydını dinlettiler. polise karısının kendini öldürdüğünü söyledi.

Kayıtta Jack'in "Kendini garajda astı" dediği duyuluyor. Kyle'ın da ağladığı duyuluyor…

A.B.D.

'Maya'ya İyi Bak' davası: Kowalski ailesi, anneyi intihara...

Perşembe günü Florida jürisi, Johns Hopkins Çocuk Hastanesi personelinin Maya'nın annesini intihara sürüklediğini iddia eden Maya...

A.B.D.

CA'lı adam polise boru bombası attığını inkar etti, ömür...

Kaliforniyalı bir adam, bir araba kovalamacası sırasında polise boru bombası attığı iddia edilen olayla ilgili olarak kendisine yöneltilen...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; maya kowalski, çocuk hastanesi, dava, hastane, kowalski, istismar, anne ve johns hopkins kavramlarını ele aldı, a.b.d. odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.