İZLE: Beyaz Saray, İsrail karşıtı eleştirmenlerin Biden'a verdiği 'uygunsuz' takma ismine acımasız bir yanıt verdi

Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü John Kirby, Başkan Biden'ı ve onun İsrail'e verdiği desteği tanımlamak için kullanılan "Soykırım Joe" lakabını "uygunsuz" olarak nitelendirdi.

İZLE: Beyaz Saray, İsrail karşıtı eleştirmenlerin Biden'a verdiği 'uygunsuz' takma ismine acımasız bir yanıt verdi
İZLE: Beyaz Saray, İsrail karşıtı eleştirmenlerin Biden'a verdiği 'uygunsuz' takma ismine acımasız bir yanıt verdi

Beyaz Saray, Pazartesi günü, Başkan Biden'a Hamas teröristleriyle savaş sırasında İsrail'e verdiği desteği eleştirenlerin taktığı "uygunsuz" takma ad karşısında acımasız bir yanıt verdi.

"Soykırım" olarak adlandırıldı. Joe," Biden, kendi partisinden bazılarının onu Gazze'yi ve Filistin halkını yok etme çabasını desteklemekle suçlaması da dahil olmak üzere, ülke çapında giderek artan şekilde aşırı sol protestoların hedefi haline geldi.

"Takma adlar ve tampon çıkartmaları konusunda endişelenmiyoruz. Yani, bu Birinci Değişiklik'te ifade özgürlüğü. Başkan şuna odaklandı: İsrail korkunç bir terörist grupla savaşırken onları desteklemeye devam edebilmemizi sağlamaya, Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü John Kirby, ilk olarak, Beyaz Saray'daki basın toplantısında bu isme yanıt vermesini isteyen New York Post muhabiri Steven Nelson'a, "Hamas" dedi.

KONGRESİN DEMOKRATİK SOSYALİST ÜYELERİ, KINILMADI KENDİ PARTİSİNİN MERKEZİNİ HEDEF ALAN ŞİDDETLİ İSRAİL KARŞITI PROTESTO

Kirby daha sonra tepkisini, Hamas'ın açık hedefine atıfta bulunmanın dışında bir bağlamda "soykırım" terimini kullananları eleştirmek için değiştirdi: Yahudilerin tamamen yok edilmesi.

"İnsanlar kaldırımda istediklerini söyleyebilir ve biz buna saygı duyarız. Birinci Değişiklik bununla ilgili. Ancak soykırım kelimesi, oldukça uygunsuz bir şekilde ortalıkta dolaşıyor. birçok farklı insan var" dedi.

"Hamas'ın istediği şey, hiç şüpheniz olmasın, soykırımdır. İsrail'i haritadan silmek istiyorlar. Bunu birçok kez açıkça söylediler, aslında yakın zamanda. Ve onlar 'Ve durmayacaklarını söyledi, "dedi ve 7 Ekim gibi saldırıların" tekrar tekrar "olmaya devam edeceğini söyledi. 2024 YILINDA DEMS İÇİN BU BÜYÜK OY BLOKUNU YENİDEN ELDE ETMEK AMACIYLA KENDİSİNE AİT SÖZLER

Kirby, Gazze'de askeri operasyonlar sonucunda "çok fazla" sivil ölümü yaşandığını kabul etti, ancak şunu söyledi: İsrail "Filistin halkını haritadan silmeye çalışmıyordu."

"İsrail kendisini soykırıma yol açacak bir terör tehdidine karşı savunmaya çalışıyor. Öyleyse bu kelimeyi kullanmaya başlayacaksak, tamam, kullanalım uygun bir şekilde," dedi.

Kirby'nin yorumları, on binlerce İsrail karşıtı protestocunun savaşta ateşkes talebiyle Beyaz Saray'a akın etmesinden ancak bir hafta sonra Hamas'ı suçlamayı reddetmesinden hemen sonra geldi. sivilleri hedef alan vahşet.

BİDEN'İN ONAY NOTU İSRAİL-HAMAS SAVAŞI NEDENİYLE ÇÖKÜYOR; 2024'TE TRUMP'A DESTEK YÜKSELDİ: ANKET

Bir protestocu Fox News'a şöyle konuştu: "Soykırım Joe'nun eylemlerini derhal durdurması ve bir sonraki seçimde Demokrat seçmenlerin büyük muhalefetiyle karşılaşacağını fark etmesi gerekiyor." gösteri.

Bu ayın başlarında, aşırı sol "Takım" üyesi Temsilci Rashida Tlaib, D-Mich., Biden'ı kendisine verdiği destek aracılığıyla Filistinli çocukların ölümünde "suç ortaklığı" yapmakla suçladı İsrail için.

Tlaib, Biden'a yönelik bir Instagram gönderisinde "Sessizliğiniz sağır edici. Suç ortaklığınız daha da kötü" diye yazdı. "Koca bir nesil çocuk önümüzde yok ediliyor."

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; beyaz saray, israil, soykırım, biden, kirby, hamas, suç ve uygunsuz kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.