Hawaii'de kefaletle serbest bırakılan suçlu için yapılan av ölümcül polis çatışmasıyla sona erdi

Yetkililer, yılbaşında Hawaii'de ada çapında insan avına konu olan Sidney Tafokitau'nun Pazartesi günü Honolulu polisiyle yaşanan çatışmada ruhsatsız bir tüfek kullandığını söyledi.

Hawaii'de kefaletle serbest bırakılan suçlu için yapılan av ölümcül polis çatışmasıyla sona erdi
Hawaii'de kefaletle serbest bırakılan suçlu için yapılan av ölümcül polis çatışmasıyla sona erdi

Mahkeme kayıtlarına göre, Hawaii'de Yılbaşı Günü ada çapında yürütülen insan avının hedefi, iki polis memurunun yaralandığı ve şüphelinin öldüğü çatışmada Honolulu polisine ateş açmak için kullandığı yüksek güçlü tüfeğe sahip olması yasaklanan bir suçluydu.

Sidney Tafokitau, Oahu adası çevresinde bir kovalamacada önde gelen polis memurlarının önünde bir kadını vurmak ve başka bir kadının arabasını silah zoruyla kaçırmakla suçlandı. Ayrıca sadece iki hafta önce silahla ilgili suçlamalar nedeniyle kefaletle serbest bırakılmıştı.

Polis, takip nedeniyle ve durum geliştikçe halkı uyarmadığı için eleştirilerle karşı karşıya kaldığından, dramatik takibin etkileri günler sonra da devam etti.

CİNAYET GİRİŞİMİYLE SANKİ HAWAİİ ADAM SİLAH ZORUNDA ARABA ÇALDI, POLİSLE ÇATIŞTIKTAN SONRA ÖLDÜ

"Sanırım son 48 saat içinde çok sayıda olay yaşandı. Honolulu Polis Komisyonu başkanı ve Hawaii'nin eski başsavcısı Doug Chin, Associated Press'e Çarşamba günü yaptığı açıklamada, sistemin nasıl başarısız olduğunu anlattıklarını söyledi. "Bilirsiniz, kefaletinin çok düşük olduğu, ruhsatsız bir ateşli silahı olduğu, kamuoyuna yapılan bilgilerin yetersiz olduğu ve hatta hiç takip edilmemesi gerektiği yönünde raporlar duyuyorum."

Fakat durum böyle. Daha fazla bilgi elde edilene kadar herhangi bir şeye işaret etmek için henüz çok erken olduğunu belirten yetkili, bu konunun muhtemelen bu ayki komisyon toplantısında tartışılacağını belirtti. "Bunun gibi çok ama çok ciddi bir durumla karşılaştığınızda tüm sistemin test edildiğini düşünüyorum" dedi.

Mahkeme kayıtları Tafokitau'nun uzun bir sabıka geçmişi olduğunu gösteriyor; bunlara soygundan dolayı 20 yıl hapis cezası da dahil. ve silahlı suçlardan mahkumiyetler. Kasım ayında, suçlu olarak ateşli silah bulundurmak da dahil olmak üzere bir dizi ateşli silah suçlamasını kabul etmedi. 150.000 $'dan düşürülen 75.000 $'lık kefaletle serbest bırakıldı. Ofisi kendisini temsil eden Eyalet Kamu Savunucusu Jon Ikegana Çarşamba günü yorum yapmayı reddetti.

Aralık ortasında Honolulu polisi Tafokitau'nun yerini bulmak için halktan yardım istedi, onu silahlı ve tehlikeli olarak nitelendirdi ve onun bir cinayet işlediğini söyledi. silahlı saldırı ve bıçaklanma.

HONOLULU YAKINLARINDA TEKNE LİMANI'NDA ÇATIŞMALAR ÇIKTIKTAN SONRA 2 ÖLÜ, 2 YARALI

Pazartesi günkü çatışmanın Hawaii Üniversitesi'nin ana kampüsü yakınında doruğa ulaşmasının ardından , Honolulu Polis Şefi Arthur "Joe" Logan uyarı vermemeyi savundu. Polisin, "akıcı" olarak tanımladığı ve ada boyunca hızla ilerleyen kovalamacaya halkın karışmasını istemediğini söyledi.

Polis, Tafokitau'nun ruhsatsız bir AR-15 tipi tüfek kullandığını söyledi. ifade. Honolulu Polis Departmanı'ndan bir sözcü, AP'nin zaman zaman yüksek hızlarda gerçekleştiği açıklanan kovalamacayla ilgili eleştirilere yanıt isteyen bir soruşturmasına değinmedi.

Polis ayrıca bir kadının da olaya müdahale ettiğini söyledi. Pazartesi günü takipten önce vurulan kişi ve çatışmada yaralanan iki polis memuru Çarşamba akşamı hastanede kaldı. Yaralı memurların iyileşmesi bekleniyordu.

Eski Honolulu Polis Şefi Yardımcısı John McCarthy, Hawaii News Now'a polis memurlarının takibe katılarak başkalarını tehlikeye attığını söyledi.

"Temel koruma görevlerini unuttular can ve mal" dedi Honolulu haber istasyonlarına. "Hayatı ve mülkü tehlikeye attılar."

Hawaii Haberleri Sürücü Erin Valentine'in, Honolulu banliyösü Kaneohe'de takip sırasında Tafokitau'nun bir kazaya karışması sırasında arabasının kaçırıldığını bildirdi.

"O arabanın kapısını açtı ve silahı yüzüme doğru kaldırıp 'Defol' dedi" dedi televizyon kanalına.

Hawaii'nin eyalet çapındaki polis birliği ve Honolulu Belediye Başkanı Rick Blangiardi memurları savundu. .

HAWAİ'DE AŞK ÜÇGENİ CİNAYET KURBANI BİRDEN FAZLA KADINLA ALDATTI, SAVUNMA AVUKATI Diyor

"Memurlarımızın cesur eylemleri ve fedakarlıkları olmasaydı durum daha da kötüleşebilirdi Blangiardi, "çok daha kötüydü" dedi.

Honolulu Teğmen, Aralık ayındaki silahlı saldırı ve bıçaklama olayı ile Pazartesi günükü silahlı saldırı olayı için zaten onu izleyen memurların onu yakalamak için onu takip etmesi gerektiğini söyledi. Hawaii Eyaleti Polis Memurları Teşkilatı başkanı Robert Cavaco.

Cavaco, "Memurlarımız için bu, başa çıkılması çok zor bir durumdu çünkü takip sırasında onlara birden fazla yerden ateş etti" dedi. .

Polis komisyonu başkanı Chin, ABD'nin diğer bölgelerine kıyasla kişi başına düşen şiddet içeren suç oranlarının tarihsel olarak düşük olduğu bir şehir ve eyalette durumun ne kadar şok edici olduğunu belirtti.

"Ne oldu? Suç çılgınlığının süresi, meydana gelen farklı olayların sayısı ve şüphelinin Oahu'da bulunduğu birçok farklı yer bana çok aşırı geldi," dedi Chin.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

A.B.D.

Indiana'lı bir adam JCPenney'deki aile fotoğraflarına giderken...

Polis, 45 yaşındaki Indiana'lı Muhammed Mondal'ın, 40 yaşındaki karısı Stacy Mondal'ı yedi kez vurduğu iddia edilirken, çift ve iki...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; honolulu polis, polis, silah, hawaii, kefaletle serbest, suç, ateşli silah ve memurları kavramlarını ele aldı, a.b.d. odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.