Denver, göçmenleri ABD'nin diğer bölgelerine taşımak için milyonlar harcıyor

Şehir yetkilileri bu hafta şehirlerin krizle başa çıkmakta zorlandığı bir dönemde Denver'ın göçmenleri ülkenin diğer bölgelerine taşımak için 4,5 milyon dolar harcadığını söyledi.

Denver, göçmenleri ABD'nin diğer bölgelerine taşımak için milyonlar harcıyor
Denver, göçmenleri ABD'nin diğer bölgelerine taşımak için milyonlar harcıyor

Yetkililer bu hafta doğruladı, Denver şehri geçen yıl binlerce göçmeni ülkenin diğer bölgelerine taşımak için milyonlarca dolar harcadı.

CBS News ilk olarak Denver'ın yaklaşık 4,5 milyon dolar harcadığını bildirdi. 12.000'den fazla göçmeni eyalet dışına taşıyor.

Şehrin hükümet sözcüsü rakamları Fox News Digital'e doğruladı.

LİBERAL ŞEHRİN GÖÇMENLERİ BARINDIRMAK İÇİN MALİYETİ 25 $'A YAKIN MİLYON

"Denver'da kalmak isteyen göçmen misafirlere barınma ve destek sağlıyoruz. Ancak Denver'a güney sınırından gelen birçok kişinin aklında başka destinasyonlar olduğunu da anlıyoruz." Sözcü şunları söyledi. "Bunun nedeni genellikle bu şehirlerdeki aile ve arkadaşlarından yerleşik destek sistemlerine sahip olmaları veya becerilerine uygun iş bulma şanslarının daha yüksek olacağına inanmalarıdır."

"Önceliğimiz, göçmen misafirlere adil davranılmasını ve ihtiyaçlarına uygun duruma yerleştirilmesini sağlamak. Bireysel biletler, bireyin veya ailenin gerçekten amaçlanan yeri arzuladığına dair sigortalar alındıktan sonra, doğrudan göçmenlerin çeşitli şehirlere olan destinasyon taleplerine göre satın alınmaktadır." söz konusu.

CBS ulaşım maliyetlerinin uçak, otobüs ve tren biletleri için olduğunu bildirdi, ancak uçak biletlerinin sayısı nispeten azdı ve yalnızca birkaç yüz adet satın alındı.

Denver Belediye Başkanı Mike Johnston yakın zamanda federal hükümetten mali yardım almak için Beyaz Saray'a başvuran birkaç belediye başkanından biri. Onlar 5 milyar dolar yardım isterken, yönetim sınır güvenliğine yönelik 14 milyar dolarlık ek yardım kapsamında Kongre'den yaklaşık 1,4 milyar dolar istiyor.

Denver Eylül ayında göçmen barınma masraflarının 25 dolara yakın olduğunu doğruladı. milyon. Şehir, Aralık ayında sayıların artmasının ardından geçen yılın sonlarında olağanüstü hal ilan etmişti.

NEW YORK CITY, POLİS SAYILARINI AZALTACAK, GÖÇMEN KRİZİNE HARCANAN MİLYONLARCA DOLAR NEDENİYLE BÜTÇELERİ KESECEK

u>

Denver bu yılın başında göçmen barınağına belirli sınırlamalar getirdi; buna göçmenlerin ne kadar süre kalabileceğine ilişkin 30 günlük bir sınır da dahil barınakların yanı sıra geri dönüşler ve göçmenlerin "yasadışı faaliyetlerde" bulunmasına yönelik barlar var.

Göçmen taşımacılığı, özellikle Teksas Valisi Greg Abbott'un geçen yıl göçmenleri otobüsle taşıyacağını duyurmasının ardından tartışmalı bir siyasi konu haline geldi. kutsal şehirlere. Ayrıca Denver'a da otobüs gönderdi.

Bu arada, geçen yıldan bu yana 130.000'den fazla göçmenin geldiği New York City'de şehir, artan maliyetleri gerekçe göstererek eğitim, güvenlik ve temizlik bütçelerini kıstı. karşı karşıya olduğu kriz.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; göçmen, denver, bölgelerine taşımak, dolar, şehir, mali, sınır ve taşımak kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.