Christie, GOP 2024 yarışında Trump'ın alternatifi olmaya çalışırken Haley ve DeSantis'i kızdırıyor

Cumhuriyetçi başkan adayı Chris Christie, Donald Trump'ın 2024 adaylık rakipleri Ron DeSantis ve Nikki Haley'den "pek korkmuş gibi görünmediğini" savunuyor.

Christie, GOP 2024 yarışında Trump'ın alternatifi olmaya çalışırken Haley ve DeSantis'i kızdırıyor
Christie, GOP 2024 yarışında Trump'ın alternatifi olmaya çalışırken Haley ve DeSantis'i kızdırıyor

2024 Cumhuriyetçi başkanlık adaylığı yarışında eski Başkan Donald Trump'a karşı duran son rakip olmayı hedefleyen Chris Christie, diğer iki rakibine yönelik sesini yükseltiyor.

Christie'nin Florida'ya yönelik güçlü eleştirisi Vali Ron DeSantis ve eski BM büyükelçisi ve eski Güney Carolina Valisi Nikki Haley, Beyaz Saray'da art arda üçüncü kez yarışan GOP adaylığı konusunda açık ara önde olan Trump'ı güçlü bir şekilde hedef almamaktan yana.

New'deki kampanya süreciyle ilgili Fox News Digital röportajında ​​Christie, "Ron DeSantis ve Nikki Haley ona karşı dava açmadılar. Ona karşı dava açmayı reddediyorlar. Ona karşı dava açmaktan korkuyorlar" dedi. Hampshire.

Ve Trump'ı çok sesli eleştiren Cumhuriyetçi Christie, "insanların benim hakkımda söylediği tek şey, öyle olmadığımdır" diye çığırtkanlık yaptı.

POPÜLER GOP VALİSİ ÖNEMLİ BİR İLK DEVLETTE CHRISTIE, HALEY VE DESANTIS'LE TAKIM OLUYOR

DeSantis ve Haley şu anda 2024 Cumhuriyetçi yarışındaki en son ulusal anketlerde ve 2024'teki en son anketlerde ikinci sırayı almak için mücadele ediyor. Iowa'daki parti toplantıları GOP'un aday gösterme takviminin başında yer alıyor.

Christie Beyaz Saray'a ikinci kez aday olurken, bir kez daha zamanının ve kaynaklarının çoğunu Cumhuriyetçilerin takviminde ilk ön seçime sahip olan ve Iowa'dan sonra ikinci oy kullanan New Hampshire'a yoğunlaştırıyor. Christie şu anda New Hampshire anketlerinde Trump'ın çok gerisinde ve Haley'nin biraz gerisinde üçüncü sırada yer alıyor.

Christie sekiz yıl önce Granite Eyaleti'ndeki başkanlık kampanyasına tüm parasını yatırdı. Ancak kampanyası, New Hampshire'da hayal kırıklığı yaratan ve uzak bir altıncı sırada bitirdikten sonra çöktü ve yandı; ön seçimde rekabeti ezip onu adaylığa ve sonunda Beyaz Saray'a taşıyan Trump'ın çok gerisinde kaldı.

ESKİ BAŞKAN TARTIŞMAZSA CHRISTIE TRUMP'LA 'YÜZÜŞMEYE' SÖYLÜYOR

Christie, diğer GOP 2016 yarışmacıları arasında Trump'ı destekleyen ve Trump'ı destekleyen ilk kişi oldu Yıllar sonra o zamanki başkanın üst düzey dış danışmanıydı ve Trump'ın opioidlerle ilgili yüksek profilli komisyonuna başkanlık etti. Ancak ikili, Trump'ın Başkan Biden'a karşı 2020'deki seçim yenilgisini tersine çevirmeye yönelik başarısız girişimlerinin ardından anlaşmazlığa düştü. Son üç yılda Christie, Cumhuriyetçi Parti'de Trump'ı en sert eleştirenlerden biri haline geldi.

Aylardır kampanya sürecinde Trump'ı arayıp onunla yüzleşeceğine söz veren Christie, "Sanırım Donald Trump'ın bire bir görüşmek istemeyeceği tek kişi benim."

Christie, "Nikki Haley'den korkmuyor" diye savundu. "Ve kesinlikle Ron DeSantis hakkındaki hislerini açıkladı. Ondan pek korkmuş gibi görünmüyor. Ama gerçek şu ki onun benim hakkımda böyle şeyler söylediğini duymuyorsunuz. O bu konunun üzerinde durmak istemiyor." benimle birlikte sahneye çıkın."

DESANTIS, IOWA'DAKİ ÜST DÜZEY BİR EVANGELİK LİDERİN ONAYINI ALDI

Christie Pazartesi gecesi New York Nashua'daki bir belediye binasında bir araya geldi Hampshire, Cumhuriyetçi Vali Chris Sununu ile birlikte bu hafta Granite Eyaleti'ndeki kampanya gezisinde Haley ve DeSantis'e de katıldı.

Popüler bir vali olan ve aynı zamanda açık sözlü bir Trump eleştirmeni olan Sununu, Şükran Günü'nden bir süre sonra GOP adaylık yarışında destek vereceğini ve bunun Haley, DeSantis veya Christie'ye bağlı olduğunu söyledi.

Sununu'ya açtığı davayla ilgili soru sorulan Christie, Fox News'e şunları söyledi: "Bu iş bire bir hale geldiğinde Donald Trump'ın karşısında kimin durmasını istiyor? Bu durumda onu kimin alt edebileceğini düşünüyor? Doğrudan yol mu? Partiyi yeni bir yöne taşımaya çalışan Chris Sununu'nun son birkaç yıldır Donald Trump hakkında söylediği şeylerin aynısını kim söylüyor? Ve sanırım ben bu konuda en net, en güçlü sese sahip olan kişiyim. bu konuda."

Christie, 2024 adaylığı için uzun vadeli hedefinde başarılı olmak için New Hampshire ön seçimlerinde "iyi" performans göstermesi gerektiğini söyledi. "İyi"nin ne anlama geldiğini tanımlaması istendiğinde Christie şöyle yanıt verdi: "Hayır. Tanımlayamam. Gördüğümde anlayacağım ve neye benzediğini göreceğiz."

" Yeterince iyi iş çıkardığımı düşünmezsem ayrılırım" diye vurguladı Christie. "Ben burada oyalanacak biri değilim. Bu zor bir iş ve her sabah yataktan kalkmanız ve kazanma şansınız olduğunu hissetmeniz gerekiyor. Ve eğer o an benim olmadığım bir yere gelirse Kazanma şansım olduğunu hissediyorum, sırf yapmış olmak için bir kampanyayı uzatmayacağım."

Fakat şunu ekledi: "Yapacağıma ikna oldum burada çok iyi. Ve Donald Trump'a karşı duran son kişi ben olacağım ve bunu kongreye götüreceğim çünkü o, bu bahardaki seçim sürecimize müdahale etmekten dolayı federal suçlardan hüküm giyecek."

CHRISTIE, FLORIDA CUMHURİYET TOPLANTISINDA TRUMP'I DESTEKLEYENLERE 'GERÇEKLERDEN KORKUDUĞLARINI' SÖYLÜYORDU

Trump şunu yaptı…

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; christie, trump, haley ve desantis, donald trump, nikki haley, desantis, beyaz saray ve aday kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.