Biden 2024'ün önde gelen vekillerinden Kaliforniya Valisi Newsom, İsrail ve Çin'e yüksek profilli geziler düzenliyor

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, yüksek profilli Demokrat politikacı için yüksek riskli bir yurtdışı gezisinde İsrail ve Çin'e uğrayarak bu hafta sonu Golden State'ten uzakta.

Biden 2024'ün önde gelen vekillerinden Kaliforniya Valisi Newsom, İsrail ve Çin'e yüksek profilli geziler düzenliyor
Biden 2024'ün önde gelen vekillerinden Kaliforniya Valisi Newsom, İsrail ve Çin'e yüksek profilli geziler düzenliyor

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, bu hafta sonu Golden State'ten uzakta, Orta Doğu'dan Uzak Doğu'ya, gelecekteki başkanlık spekülasyonlarını ateşleyebilecek yüksek riskli bir yurtdışı gezisine çıkıyor.

İkili. Ulusal profili yükselen bir dönem Kaliforniya valisi, Yahudi Devleti'nin Hamas'la savaşının ortasında Cuma günü İsrail'de kısa bir mola verdi.

Daha sonra Newsom'un iklim değişikliğini dünya kamuoyuyla tartışmayı hedeflediği Çin'e geçti. en kalabalık ülke.

Ancak bu, Başkan Biden'ın 2024 yeniden seçim kampanyası adına üst düzey bir vekil olarak yönetimle arasındaki kırılgan ilişkileri bozmadığından emin olması gereken vali için hassas bir dans. Washington'da ve Pekin'deki komünist rejimde.

NEWSOM'UN 2024 İÇİN BIDEN'I SÖYLÜRKEN ÖNDE VE MERKEZDEKİ POTANSİYEL BAŞKANLIK HEDEFLERİ

Ve bu gezi, yalnızca onun ikinci gezisi Kaliforniya valisi olarak resmi sıfatıyla uluslararası tur, pek çok uzman tarafından gelecekteki olası bir başkanlık adayı olarak görülen Newsom için pek çok risk ve ödül taşıyor.

Denizci Demokrat iletişimci, "Bu gezi onun itibarını güçlendiriyor". ve birden fazla başkanlık kampanyasında çalışmış stratejist Chris Moyer'in belirttiğine göre. "Bu onun için daha sonra fayda sağlayabilir."

Vali, İsrail'deyken Kaliforniyalılar ve yaklaşık iki hafta önce İsrail'e yönelik yarı yarıya en ölümcül saldırı olan Hamas militanlarının korkunç saldırısından sağ kurtulan diğer kişilerle bir araya geldi. yüzyıl.

"Bugün, bir füze ve el bombası saldırısı sırasında vurulan bir Kaliforniyalıyla tanıştım. Hayatta kalabilmek için kendini ölü insanların arasına gizledi. Saatler süren bitmek bilmeyen terörün ardından kurtarıldı ve bir hastaneye nakledildi. Newsom, Tel Aviv'deki bir hastaneye yaptığı ziyareti anlatırken sosyal medya paylaşımında şunları yazdı:

Newsom ayrıca Kaliforniyalı oğlu Gazze'de Hamas tarafından rehin tutulan bir anneyle tanıştığını da anlattı. . Ayrıca, "Hamas tarafından bacağından vurulan ve gerçekten korkunç koşullarda ölüme terk edilen Los Angeles doğumlu başka bir Kaliforniyalı kıza sarıldığını" da vurguladı.

"İsrail halkının sahip olduğu şey Yaşananlar barbarca terörizmden başka bir şey değil. Ancak bugün duyduklarım ve gördüklerim bundan çok daha fazlasıydı. Bu, derin bir dayanıklılık duygusuydu," dedi Newsom.

Valilik ofisi bir açıklamada şunları kaydetti: " Kaliforniya Eyaleti, İsrail ve Gazze'deki insani yardım çabalarını desteklemek için tıbbi malzeme göndermeye çalışıyor."

Arap Amerikan Enstitüsü'ne göre Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük Arap Amerikalı nüfusuna ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda Brandeis Üniversitesi'ndeki Amerikan Yahudi Nüfusu Projesi'ne göre ABD'deki ikinci en büyük Yahudi nüfusuna sahip bölge.

Newsom, İsrail'i ziyaret eden tek Amerikalı vali değildi. New York'un Demokrat Valisi Kathy Hochul, hafta başında Yahudi Devleti'nde durdu.

GAVIN NEWSOM, KALİFORNİYA'DA BAZI BÜYÜK HAREKETLER YAPIYOR

Çin'de Newsom, elektrikli araçlara, yüksek hızlı demiryoluna ve açık deniz rüzgar enerjisine odaklanmak da dahil olmak üzere Kaliforniya ve Çin'in küresel ısınma emisyonlarını azaltmak için bir araya gelebileceği alanları hedef alacak.

Newsom'un hemen önceki öncülleri ise eski Sacramento'daydı. Cumhuriyetçi Vali Arnold Schwarzenegger ve eski Demokrat Vali Jerry Brown - her ikisi de Çin ile iklim ve ticaret konusunda müzakerelerde bulundu; iki süper güç arasındaki ilişkiler çarpıcı biçimde kötüleşti. Bu, Newsom'un gezisi için riskleri artırıyor ve Cumhuriyetçilerin pek çok eleştirisine davetiye çıkarabilir.

GAVIN NEWSOM HAKKINDA EN SON FOX NEWS RAPORLARI VE GÖRÜŞLERİ İÇİN BURAYA BAŞLAYIN

Ancak bu gezi aynı zamanda ticari faydalar da sağlıyor.

Kaliforniya merkezli kıdemli Demokrat strateji uzmanı Mike Trujillo, "Kaliforniya kendi ülkesi olsaydı dünyanın beşinci büyük ekonomisi olurdu" dedi. Golden State'in valileri Kaliforniya'nın ekonomik bir güç merkezi olarak kalmasını sağlamayı kendi görevleri olarak görüyorlar. "Bu, diğer ülkelerin, ithalatçıların, ihracatçıların ve bu eyalette yaptığımız her şeyin tedarik hattımızla iyi bir ilişkiye sahip olduğundan emin olmak anlamına geliyor."

"Bu gezi, gelecekteki başkanlık yarışı için onun itibarını parlatsın ya da göstermesin." gerçekten önemli değil. Ben sadece bunun Kaliforniya valisi tarafından iyi bir hükümet olduğunu düşünüyorum," dedi Trujillo.

Defalarca başarısız olmasına rağmen, Newsom'un gizlice Beyaz Saray'a girmeyi düşündüğüne dair spekülasyonlar hala yaygın. 2024'te Biden'ın başına bir şey gelmesi durumunda, kısmen valinin bu yıl kırmızı eyaletlere yaptığı altı gezi ve Fox News'in "Hannity" programında Florida Valisi Ron DeSantis ile Georgia'da yapılacak prime time tartışması sayesinde. Aynı zamanda Demokrat davalara ve adaylara milyonlar dağıtan gelişen bir siyasi operasyonu da var.

Newsom'un hamleleri, Demokratlar arasında 80 yıldır endişelerin arttığı bir dönemde onu Demokrat Parti'nin önde gelen seslerinden biri haline getirdi. eski başkanın siyasi dayanıklılığı, olumsuz onaylanma oranları. Son anketler gösteriyor ki…

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; kaliforniya valisi, newsom, gavin newsom, gezi, golden state, valisi, israil ve vali kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.