Teksas Valisi Abbott, Trump'ın 2024 GOP başkanlık adaylığını destekliyor

Teksas Valisi Greg Abbott, Pazar günü sosyal medya paylaşımında, 2024 GOP başkan adayı için eski Başkan Donald Trump'ı desteklediğini duyurdu.

Teksas Valisi Abbott, Trump'ın 2024 GOP başkanlık adaylığını destekliyor
Teksas Valisi Abbott, Trump'ın 2024 GOP başkanlık adaylığını destekliyor

Cumhuriyetçi Teksas Valisi Greg Abbott, Pazar günü sosyal medya gönderisinde eski Başkan Donald Trump'ı 2024 başkanlık adaylığı için "desteklemekten gurur duyduğunu" duyurdu.

"Bugün, ben Abbott, daha önce Twitter olarak bilinen X'teki bir gönderide, "Başkanlık için Donald J. Trump'ı desteklemekten gurur duyuyorum" dedi. "Artık Amerika'nın sınırı güvence altına alacak ve ulusal güvenliğe öncelik verecek bir Başkana her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Bu işi bitirmek için Başkan Trump açık bir seçim."

Eski başkan Teksas Edinburg'da valiye katıldı. Pazar günü, Abbott'un, valinin Lone Star Operasyonu programı kapsamında güney sınırı boyunca görevlendirilen Teksas Kamu Güvenliği Departmanı askerlerine ve Teksas Ulusal Muhafızlarına tamales sunma şeklindeki yıllık Şükran Günü öncesi geleneği nedeniyle.

TEXAS GOV. ABBOTT, PAZAR GÜNÜ ABD-MEKSİKA SINIRINDA BİRLİKTE OLUŞTUĞUNDA TRUMP'IN 2024 GOP ADAYLIĞINI DESTEKLİYOR

Ziyaret, yanıcı bir sorun olan yasadışı göç ve sınır güvenliğine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

< p>Sınır, iki buçuk yıldır Cumhuriyetçi seçmenler, GOP liderleri ve politikacılar için önemli bir sorun haline geldi ve bu durum, Başkan Biden yönetiminin krizi yönetme biçimine ve göçmenlerin sınır geçişlerinde artışa yol açan sert eleştirilere yol açtı.

< p>Trump, yeniden seçilmesi halinde Amerikan tarihindeki en büyük toplu sınır dışı etme çabasını başlatma sözü verdi ve seyahat yasaklarını ve Meksikalı olmayan sığınmacıların güneyden ABD'ye girmeye zorlayan 2019 "Meksika'da Kal" programını yeniden yürürlüğe koyacağının sözünü verdi. davalarının çözümü için Meksika sınırında beklemek zorunda kalacaklar.

Desantis ve Haley, TRUMP'IN ARDINDAN İKİNCİ OLMAK İÇİN IOWA'DA OYUN BAŞLIYOR

2021'de Trump, Abbott'u yeniden seçilmek isteyen ve sağdan gelen birçok temel zorlukla karşı karşıya kalan muhafazakar vali olarak onayladı.

Demokrat rakibini mağlup etmeden önce Mart 2022'de ezici bir çoğunlukla yeniden adaylığı kazandı. eski Temsilci Beto O'Rourke geçen Kasım ayında vali olarak üçüncü dönemi garantiledi.

Vali'nin siyasi yörüngesindekilere göre Abbott, geçen dönemde Trump'ın erken desteğinden dolayı minnettardı ve görünüşe göre o da bu iyiliğin karşılığını veriyor. .

GOP CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYI YARIŞINDA SAAT İLK OYLARIN İŞLEMESİNE YAKLAŞIRKEN, BU ADAY SÜRÜCÜ KOLTUĞUNDA KALDI

Trump Beyaz Saray'da üst üste üçüncü kez yarışıyor ve şu anda Cumhuriyetçilerin 2024 adaylığı için önde gidiyor; eski Birleşmiş Milletler büyükelçisi Florida Valisi Ron DeSantis ve eski Güney Carolina Valisi Nikki Haley şu sıralar uzak bir ikincilik için yarışıyor. anketlerde.

Trump'ın liderliği bahar ve yaz boyunca arttı ve Amerikan tarihinde bir suçla itham edilen ilk eski veya mevcut başkan olarak tarihe geçti. Trump'ın, Washington D.C.'deki federal mahkeme ve Georgia'daki Fulton County mahkemesindekiler de dahil olmak üzere, 2020 başkanlık seçimlerindeki yenilgisini tersine çevirmeye çalıştığı suçlamaları içeren dört iddianamesi, Cumhuriyetçi seçmenler arasında Trump'ın desteğini artırdı.

Paul Steinhauser Fox News Digital'den bu rapora katkıda bulunuldu.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; abbott pazar, trump, teksas valisi, başkan, sınır, valisi, vali ve pazar kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.