Konuşmacı Johnson sınır krizi konusunda Biden'la toplantı yapıyor

Tanıdık bir kaynak, Meclis Başkanı Mike Johnson'ın kötüleşen sınır krizini tartışmak için Beyaz Saray ile kendi iletişim kanalını açmayı düşündüğünü söyledi.

Konuşmacı Johnson sınır krizi konusunda Biden'la toplantı yapıyor
Konuşmacı Johnson sınır krizi konusunda Biden'la toplantı yapıyor

Konuşmacı Mike Johnson (R-La.), Fox News Digital'e tanıdık bir kaynağın Beyaz Saray ile sınır güvenliği konusunda doğrudan müzakere olasılığını değerlendirdiğini söyledi.

Bu fikir özel bir görüşmede ortaya atıldı. Perşembe akşamı Johnson ile Temsilciler Meclisi'ndeki ilk dönem Cumhuriyetçi milletvekilleri arasında.

Johnson'ın bu konuyu düşündüğünü söyleyen kaynak, şu anda esas görüşmelerin hâlâ Senato ile Beyaz Saray arasında olduğunu vurguladı.

Çağrıya aşina olan ikinci bir kaynak şunları söyledi: Johnson sınırla ilgili çeşitli potansiyel eylem planlarını tartıştı. İkinci kaynak, "Seçeneklerinin ne olduğunu düşündüğünü açıklama konusunda iyi" dedi ve böyle bir yeteneğin "yararlı" olduğunu ekledi.

ABD-MEKSİKA GÖÇ KONUŞMALARINDA FAYDALARI DAHİLDİR ABD'DE YAŞAYAN YASA DIŞI GÖÇMENLERİN 'DÜZENLENDİRİLMESİ'

Johnson yeni yıla krize vurgu yaparak başladı ve Temsilciler Meclisi GOP'un söylediğine göre güneydeki en büyük Kongre delegasyonuna liderlik etti ABD tarihinde sınır.

İki partili Senato müzakerecileri sınır politikası ve göçmenlik reformu konusunda bir anlaşmaya varmaya çalışırken, 60'tan fazla Cumhuriyetçi Teksas'ın Eagle Pass yakınındaki sınır bölgesini gezmek ve sahadaki yetkililerle toplantı yapmak için Johnson'a katıldı Biden yönetimiyle. Cumhuriyetçi liderler, Demokratların Ukrayna, İsrail ve diğer amaçlara yönelik 110 milyar dolarlık ek finansman talebine GOP'un desteğini kazanmak için bu tür tedbirlerin gerekli olacağını açıkça belirttiler.

LİBERAL BELEDİYE BAŞKANLARI BIDEN'I ACİL DURUMA BASTIRDI DEKLARASYON, GÖÇMEN KRİZİYLE BAŞA ÇIKMAK İÇİN EK FİNANSMAN

Teksas'tayken Johnson, Temsilciler Meclisi'nin GOP'un H.R. 2 sınır güvenliği yasa tasarısından daha azını dikkate almayacağını yineledi. Beyaz Saray ve Senato Demokratlarının zaten başlangıç ​​dışı olarak değerlendirdiği H.R.2'yi "gerekli içerik" olarak nitelendirdi.

Bu görüşmeler devam ettikçe, kötüleşen kriz, Cumhuriyetçiler arasında da bu stratejiden yararlanma çağrılarının artmasına yol açtı. Demokratları harekete geçmeye zorlamak amacıyla yaklaşan hükümet kapatma son tarihleri.

Bu arada Başkan Biden, kötüleşen durumla ilgili bir şeyler yapması yönünde iki partiden baskıyla karşı karşıya. Aralık ayında ABD'nin Meksika sınırında 300.000'den fazla göçmenle karşılaşıldı; bu, şimdiye kadar bir ay içinde kaydedilen en yüksek rakam.

GÖÇMEN KRİZİ SINIR YETKİLİLERİ ÜZERİNDE ZORLUKLARI ARTIYOR, YOĞUN SAYILARA SAHİP GÖÇ MAHKEMELERİ

Johnson sözcüsü Raj Shah Cuma sabahı Beyaz Saray'ı hedef aldı ve Cumhuriyetçi Parti'yi sınır finansmanını engellemekle suçladı. Üç sayfalık bir notta, sınır ve göçmenlik operasyonlarına ayrılan fonun arttığını, güney sınırındaki aylık ortalama karşılaşmaların da arttığını savundu.

"Başkan Biden'ın görev süresinin başlangıcından bu yana, Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri Şah, Sınır Devriyesi ve ICE için her yıl, kendi yönetiminin talep ettiğinin ötesinde önemli miktarda finansman artışı yapılmasına oy verdi. Ve Başkan Biden'ın görev süresinin başından itibaren, onun yönetimi, güvenliği baltalayan ve Güney sınırında bir insani kriz yaratan politikalar uyguladı." yazdı. "Şimdi, politikalarının yol açtığı krizin suçunu başka yere atmak için umutsuz bir girişimde bulunarak, bunun bir finansman sorunu olduğunu öne sürdüler."

Fox News Digital, Biden'ın onunla buluşup görüşmeyeceğini sormak için Beyaz Saray'a ulaştı. Johnson'dan hemen haber alamadı.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; beyaz saray, sınır, temsilciler meclisi, başkan biden, johnson, kriz, göç ve biden kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.