Kongrenin Demokratik Sosyalist üyeleri, kendi partisinin genel merkezini hedef alan İsrail karşıtı şiddet içeren protestoyu kınamadı

Amerika Demokratik Sosyalistlerine mensup Kongre üyeleri, Demokratik Ulusal Komite'yi hedef alan İsrail karşıtı şiddet içeren protestoyu kınamadı.

Kongrenin Demokratik Sosyalist üyeleri, kendi partisinin genel merkezini hedef alan İsrail karşıtı şiddet içeren protestoyu kınamadı
Kongrenin Demokratik Sosyalist üyeleri, kendi partisinin genel merkezini hedef alan İsrail karşıtı şiddet içeren protestoyu kınamadı

Amerika Demokratik Sosyalistleri'ne (DSA) mensup Kongre üyeleri, bu hafta kendi partilerinin Washington D.C.'deki genel merkezini hedef alan İsrail karşıtı şiddetli protestoyu kınamadı.

Ofisler temsilciler Rashida Tlaib, D-Mich.; Alexandria Ocasio-Cortez, D-N.Y.; Greg Casar, D-Texas; ve D-Mo.'dan Cori Bush, Fox News Digital'in Çarşamba günü İsrail-Hamas savaşında ateşkes çağrısında bulunan Filistin yanlısı göstericilerin Demokratik Ulusal Komite önünde isyan çıkardığı sırada patlak veren şiddete ilişkin çok sayıda yorum talebine yanıt vermedi ( DNC).

Bush'un, sol görüşlü IfNotNow Hareketi'nden X hakkında, protestoyu eleştirdiği için Temsilciler Meclisi Başkanı Mike Johnson'ı eleştiren bir açıklamayı paylaşması dışında hiç kimse şiddete değinen bir kamu açıklaması yayınlamadı.

CUMHURİYETÇİLER DNC'DE FİLİSTİN YANLISI PROTESTOLARI PATLATTI: 'ULUSUN BAŞKENTİ KUŞATMA ALTINDA'

ABD Capitol Polisi (USCP), Capitol Hill mahallesindeki DNC genel merkez binası yakınında 150 kişinin "yasadışı ve şiddetli protesto" yaptığını söylediklerine yanıt verdi. Ardından gelen çatışma, polisin ve protestocuların çok sayıda yaralanmasına yol açtı ve o sırada binada bir resepsiyona katılan çok sayıda Demokrat Kongre üyesinin ve adayın tahliyesine yol açtı.

USCP, X'te altı polis memurunun bulunduğunu doğruladı. Çatışma sırasında yaralananlar arasında küçük kesikler, biber gazı yanıkları ve protestocuların yumrukları da vardı.

Tem. Protesto sırasında DNC'nin içinde bulunan D-Mich'ten Debbie Dingell, Fox'a şiddetin kendisini 6 Ocak 2021'deki Capitol ayaklanmalarından daha fazla "sarstığını" söylerken, Kaliforniya'dan Temsilci Brad Sherman, D-Calif. İçeride de birçok İsrail karşıtı protestocunun Hamas terörizmini desteklemek için "aldatıldığını" söyledi.

DEMOKRATİK KONGRE ÜYESİ ŞİDDETLİ İSRAİL KARŞITI PROTESTOCULARA SESLENİYOR, BAZILARININ 'KANDIRILDIĞINI' SÖYLÜYOR

Tlaib, Ocasio-Cortez, Casar ve Bush'un şiddeti kınamayı reddetmesi, DSA'nın Hamas'ın 7 Ekim'de İsrail'e yönelik saldırısına verdiği tepki nedeniyle "ahlaki açıdan iflas etmiş" olarak eleştirilmesinden sadece birkaç hafta sonra geldi. aralarında çocukların ve bebeklerin de bulunduğu 1.300'den fazla İsraillinin ölümü.

Eleştiriyi dile getiren DSA kurucu üyesi Maurice Isserman, Ekim ayında örgütten ayrıldığını duyurdu.

"Ayrıldım. DSA liderliğinin, çoğu sivil olmak üzere 1.400 kişinin hayatına mal olan ve aralarında çocuklar ve bebeklerin de bulunduğu 200'den fazla kurbanın Gazze'ye götürüldüğü 7 Ekim'deki korkunç Yahudi karşıtı Yahudi karşıtı pogroma karşı DSA liderliğinin siyasi ve ahlaki açıdan iflas etmiş tepkisini protesto etmek için ," diye yazdı ve The Nation'da yayınlanan "Neden DSA'dan Çıktım?" başlığıyla yazdı.

SPLC, BLM, DEM SOSYALİSTLERİNİN HAMAS YANLISI AKTİVİZMİNİN 'NEFRET' ENDİŞELERİNİ ARTIRIP YÜKSELTMEDİĞİ KONUSUNDA SESSİZ

güçlü>

Temsilci. D-Mich.'den Shri Thanedar, yalnızca iki hafta önce, grubun Hamas saldırısının ardından New York City'de düzenlenen "nefret dolu ve Yahudi karşıtı" mitinge verdiği destek nedeniyle DSA üyeliğinden vazgeçtiğini duyurdu.

" İsrail'e yönelik, ayrım gözetmeksizin cinayet, tecavüz ve masum erkek, kadın ve çocukların kaçırılması da dahil olmak üzere acımasız terör saldırılarından sonra, terörizmin her türlüsünü dile getirmek istemeyen bir örgütle artık ilişki kuramam." Thanedar, X'te paylaştı.

Fox News'ten Sarah Rumpf-Whitten, Adam Sabes, Kelley Kramer ve Michael Ruiz bu rapora katkıda bulundular.

Politika & Siyaset

Sen Daines, İran'daki 6 milyar dolarlık varlığın İsrail...

Senatör Steve Daines, İran destekli Hamas'a karşı koymaya yardımcı olmak amacıyla İran'daki varlıkların 6 milyar dolarının İsrail'in...

Politika & Siyaset

Beyaz Saray, İsrail'in Gazze'nin kuzeyindeki askeri operasyonlarına...

Beyaz Saray, İsrail'in Perşembe gününden itibaren Gazze'nin kuzeyindeki bölgelerde her gün "4 saatlik duraklamalar" uygulamaya başlamasının...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; israil karşıtı şiddet, hedef alan israil, alan israil karşıtı, karşıtı şiddet, demokratik sosyalist, protestoyu kınamadı, yahudi karşıtı ve protesto kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.