Kongre, Amerikalıların DNA'sını alan Çinli firmayla yapılan sözleşmelerin yasaklanmasını talep eden gruplardan öfke duyuyor

Kongre, milletvekillerini ABD hükümetinin ÇKP bağlantılı bir firmayla DNA çalan sözleşmelerini yasaklayacak bir NDAA hükmünü geçirmeye çağıran 16 muhafazakar gruptan gelen baskıyı hissediyor.

Kongre, Amerikalıların DNA'sını alan Çinli firmayla yapılan sözleşmelerin yasaklanmasını talep eden gruplardan öfke duyuyor
Kongre, Amerikalıların DNA'sını alan Çinli firmayla yapılan sözleşmelerin yasaklanmasını talep eden gruplardan öfke duyuyor

Kongre, Çin Komünist Partisi (ÇKP) bağlantılı bir biyoteknoloji firmasıyla yapılan hükümet sözleşmelerinde Ulusal Savunma Tahsisat Yasası (NDAA) değişikliği yapılması çağrısında bulunan bir düzineden fazla muhafazakar gruptan gelen baskıyı hissediyor.

On altı muhafazakar grup, senatörlere ve Meclis milletvekillerine bir mektup göndererek onları, özellikle Çin'in Pekin Genomik Enstitüsü (BGI) olmak üzere "düşman biyoteknoloji şirketleri" ile sözleşmeleri yasaklayan NDAA hükmünü geçirmeye çağırdı.

Değişikliklere Tennessee'den Cumhuriyetçi Senatör Bill Hagerty ve Wisconsin'den Temsilci Mike Gallagher öncülük ediyor.

KONGRE, ÇİN'İN BGI'SI GİBİ 'DÜŞMAN BİYOTEKNOLOJİ ŞİRKETLERİ' İÇİN HÜKÜMET SÖZLEŞMELERİ YASAĞINI AĞIRLIKLA AĞIRLIKLIYOR

ÇKP Temsilciler Meclisi Seçim Komitesi başkanı Gallagher, Fox News Digital'e BGI'nın "hamile kadınlarınki de dahil olmak üzere dünyanın her yerindeki insanlardan genetik veri topladığını ve bunu Çinlilerle araştırma yapmak için kullandığını" söyledi. Gallagher, "ÇKP şüphesiz BGI tarafından toplanan genetik verileri habis saldırganlığını ilerletmek, hatta muhtemelen Amerikan halkını hedef almak için kullanılacak bir biyolojik silah geliştirmek için kullanacaktır" diye uyardı. "İyi haber şu ki Kongre bu konuda bir şeyler yapabilir."

"Senatör Hagerty ve ben ABD hükümetinin ve ABD hükümetiyle sözleşme yapanların BGI ve onun şirketlerinden genetik dizileme ekipmanı almasını yasaklamak için çalışıyoruz. bu yılki Ulusal Savunma Yetki Değişikliği'ne (NDAA) bağlı ortaklıklarımızı da dahil ettik" diye devam etti.

"Koridorun her iki tarafındaki ve Kongre'nin her iki kanadındaki meslektaşlarımı, Amerikalıların hassas sağlık bilgilerini korumaya ve bunu da dahil etmeye çağırıyorum. Gallagher, son yasa tasarısında kritik bir hüküm olduğunu ekledi.

Mektubu imzalayan gruplar arasında Heritage Action, Americans for Limited Government, Benjamin Rush Institute ve Frontiers of Freedom ve diğerleri yer alıyor.

p>

17 Kasım tarihli mektuplarında gruplar, hükümlerin "Amerikalıların genom bilgilerinin, ekonomik ve ulusal güvenliği sağlamak için bu hassas kişisel bilgileri toplayıp kullanmak isteyen potansiyel olarak kötü niyetli aktörlerden korunmasını sağlamak için gerekli önlemleri oluşturacağını" söylüyor hedefler."

"ABD Gruplar, biyoteknoloji ve genomik veriler alanında liderlik kritik öneme sahiptir" diye yazdı. "Genomun gücü, nüfus düzeyinde sağlık hizmetleri, onkoloji ve diğer durumlar için hedefe yönelik tedaviler ve tarıma yönelik uygulamalarıyla ancak şimdilerde tam olarak anlaşılmaya başlıyor. ve biyosavunma her geçen gün büyüyor."

"Genomik veriler, bir kişinin sahip olduğu en kişisel veriler arasında yer aldığı için bireysel düzeyde ve bir konu hakkında bilgi sağlayabileceği nüfus düzeyinde önemlidir. [popülasyonların] neden belirli virüslere duyarlı olduğunu ve belirli çevresel faktörlere yanıt verdiğini açıklayabilecek şekilde tüm ırkı veya bireylerin alt ırkını."

"Genomik veriler aynı zamanda yanlış ellere geçebilir. gruplar, genetik gözetim veya azınlık popülasyonlarının toplumsal kontrolü için kullanılır" uyarısında bulundu.

Muhafazakar gruplar, "biyoteknoloji ve genomik verilerde liderliğin önemli ekonomik ve ulusal güvenlik sonuçlarına" dikkat çekti ve ÇKP'nin "öncelik verdiğini" belirtti. Made in China 2025 Planı da dahil olmak üzere devlet desteği için."

Gruplar ayrıca şunu da yazdı: "ÇKP ve onun" BGI ve WuXi Biologics "gibi biyoteknoloji ulusal savunucularının bu konuyla meşgul olduğuna dair çok sayıda kanıt var Partinin hedeflerine ulaşmak için mümkün olduğunca fazla kişisel genomik veri toplamaya yönelik sistematik bir kampanya."

"Washington Post tarafından yakın zamanda bildirildiği gibi, Çin son on yıldır genomik veri toplama çabasıyla meşgul. Mektupta "şu anda dünya çapında milyonlarca insandan alınan genetik verileri içeren geniş ve giderek büyüyen bir devlete ait veri havuzuyla" ifadesi yer alıyor.

"Bu çabalar, COVID-19 salgını nedeniyle büyük bir destek aldı. Çinli şirketler ve enstitüler, çabalarını kolaylaştırmak için dünya çapında ücretsiz veya düşük maliyetli COVID-19 test kitleri, laboratuvarlar veya gen dizileme makineleri sağladığında" diye devam ediyor.

Gruplar ayrıca ABD'nin Hükümet "BGI ve diğer Çinli biyoteknoloji şampiyonlarının oluşturduğu tehdidin uzun zamandır farkındaydı" ve Trump yönetiminin Ticaret Bakanlığı, "baskıyı daha da ilerletmek için kullanılan genetik analizler yürütüyor oldukları için" 2020'de "BGI tarafından kontrol edilen şirketleri varlık listesine yerleştirmişti" [Sincan Uygur Özerk Bölgesi]'ndeki Uygurlar ve diğer Müslüman azınlıkların sayısı.'"

Gruplar ayrıca Biden yönetiminin "Çin'e önemli bir katkı riski oluşturduğu için kuruluş listesine daha fazla BGI üyesi eklediğini" kaydetti. hükümet gözetimi ve Çin'in askeri programlarına sapma riski."

Gruplar, Gallagher ve Hagerty'nin NDAA hükümlerinin "ABD hükümetinin ve ABD ile sözleşme yapanların yasaklanmasıyla Amerikan biyoteknolojisini korumak için önemli bir adım attığını" söyledi. hükümetin genetik satın almasını engellemek...

Dizi

Netflix'in En Popüler Romantik Komedi Dizileri

Netflix'in romantik komedi türündeki dizileri, geniş bir izleyici kitlesi tarafından seviliyor. İşte size en popüler Netflix rom-com'larının...

Politika & Siyaset

İZLE: Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı binlerce...

Fox News Digital'in elde ettiği videoya göre Temsilci Cori Bush'un kocası, kampanyasından aldığı ödemeler ve komitedeki mevcut görevi...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; genomik veriler, veri, çin, gruplar, hükümet, yasa, biyoteknoloji ve sözleşme kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.