Silah sahipliği arttıkça ülke çapındaki silahlı kadınlar 2023'te 'kurban olmayı' reddetti

Son yıllarda kadınlar arasında silah sahipliğinin artmasıyla birlikte, 2023'te suç ve saldırıları önlemek için kıyıdan kıyıya kadınlar ateşli silahlarını kullandı.

Silah sahipliği arttıkça ülke çapındaki silahlı kadınlar 2023'te 'kurban olmayı' reddetti
Silah sahipliği arttıkça ülke çapındaki silahlı kadınlar 2023'te 'kurban olmayı' reddetti

Son birkaç yılda kadınlar arasında silah sahipliği hızla arttı ve 2023'te kadınlar, saldırıları veya suçları engellemek için kıyıdan kıyıya ateşli silahlarını kullandı.

Fox News Digital, yıl boyunca kendilerini, ailelerini ve hatta yabancılarını savunan yasal olarak silahlı Amerikalılar hakkında haber yaptı ve bu yıl ateşli silahlarını meşru müdafaa için kullanan bazı kadınlara baktı.

​​Alabamalı bir anne, örneğin "aklını kaçırmış" davranan ve iddiaya göre annesiyle birlikte bir evi ateşe vermeye çalışan bir adamı vurup öldürdü. 8 yaşındaki kızı ve 80 yaşındaki amcası Nisan ayında hâlâ evdeydi.

Kızıyla birlikte aynı evde yaşayan Michelle Jones polise, Nisan ayında bir Cumartesi akşamı eve geldiğinde şüphelinin saldırgan davranışlar sergilediğini gördüğünü söyledi. Ayrıca evin dış cephesinin de yandığını fark etti. Şüphelinin aile dostu olduğu ve Jones'un üzerine aseton döküp onu yakmaya çalıştığı, ardından da Jones'un ateşli silahını alıp adama ateş ettiği bildirildi.

SİLAH SAHİBİ OLURKEN BİR DÜZİNEDEN FAZLA KADIN ŞİDDETLİ ESKİ ESKİLERDEN VE SUÇLULARDAN KAVUŞUYOR

"Sadece kendini- onu savunmak, ancak başkalarını da savunduğunuz belirli koşullar altında ölümcül güç meşrudur. Ve onun yaptığı da buydu. Yalnızca kendisini değil de kızını ve amcasını da savunuyordu. şerifin ofisi o sırada, "Hâlâ evin içinde. Onun düşündüğü tek şey evi ateşe vermekti." dedi.

'SARHOŞ' ODA ARKADAŞINA KARŞI KENDİNİ SAVUNAN SİLAHLI KADIN YASAL KAZANIMINI KUTLUYOR

Bu yıl başka bir vakada, Polise göre Texas, arabasının konsolundan bir tabanca aldı ve 8 Ağustos'ta elektrikli saç kesme makinesiyle kafasını tıraş etmeye çalıştığı iddia edilen eski erkek arkadaşına ateş etti. Şüphelinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Mayıs ayında Teksas'ta başka bir kadın, yakın zamanda yeni bir eve taşındıktan sonra ön kapısını tekmelediği iddia edilen takipçisini vurmuştu. Bu vakadaki şüpheli, göğsünden yaralanmış halde ölümcül şekilde vurulmuş halde bulundu.

2020'de silah satışlarında patlama yaşandı; tahminen 23 milyon ateşli silah satıldı ve 21 milyondan fazla geçmiş araştırması yapıldı. Rakamlar rekorlar kırdı ve salgının Mart 2020'deki başlangıcında belirgin bir şekilde yükseldi, ardından aynı yılın Haziran ayında George Floyd'un ölümüne tepki olarak protestolar ve isyanlar ülke geneline yayılırken bir kez daha yükseldi.

Cinsiyete göre silah sahipliğinde özellikle kadınlar arasında patlama yaşandı. Harvard T.H.'ye göre 2019 ile 2021 yılları arasında silah alımlarında patlama yaşanırken ateşli silah müşterilerinin yaklaşık yarısı kadındı. Chan Halk Sağlığı Okulu. Araştırmacılar, o yıllarda en muhtemel yeni silah sahibi demografisinin kadınlar olduğunu buldu.

Fox News Digital daha önce yaklaşık 5.000 kadına silah güvenliği konusunda eğitim veren kadın silah eğitmeni Robin Evans ile konuşmuştu. Evans bu ay verdiği bir röportajda birçok kadının kurban olmayı reddettiğini ve bu görevi daha iyi gerçekleştirmek için ateşli silahlara yöneldiğini açıkladı.

"Her gün, eline asla silah almayacağını düşünen başka bir kadının daha olduğunu hissediyorum... ve onlar şu anda nasıl bir dünyada yaşadığımızı anlıyor." Chicks with Triggers adlı kendini savunma eğitim şirketinin kurucusu ve sahibi Evans, bu ayın başlarında Fox News Digital'e söyledi. "Ve ne yazık ki her geçen gün daha da tehlikeli hale geliyor. Ve sanırım daha fazla kadın 'Hey, burada olacağımı hiç düşünmezdim ama dünya burada, yani burası' gerçeğini anlamaya başlıyor. Hazırlanmam lazım.'"

KADINLARIN 'KENDİ İLK MÜDAHALECİSİ' OLMA YEMİNİNDE KADINLARIN SİLAH SAHİBİ OLMASI PATLAMAYI GÖSTERİYOR.

Evans yaklaşık %60'ının şunları söyledi: Müşteriler aile içi şiddet, tecavüz veya adam kaçırma da dahil olmak üzere tehlikeli ve şiddet içeren durumlarla bizzat karşılaştılar. Fox News Digital'in bu yıl aktardığı hikayeler, şiddeti engellemek için ateşli silah kullanan kadınların çoğunun, eski erkek arkadaşları da dahil olmak üzere tanıdıklarına karşı bunu yaptığını gösteriyor.

Örneğin Floridalı bir kadın, Paskalya Pazar günü evine gelip onu kendi silahıyla vurarak öldüren silahlı eski erkek arkadaşına karşı durumu tersine çevirdi. O dönemdeki soruşturmacılar, eski erkek arkadaşının evde yaşayan kimliği belirsiz kadınla "önceden bir aile ilişkisi" olduğunu ve kadınla "yüzleşmek" için silahla dublekse gittiğini söyledi.

FLORIDALI KADIN, APARTMANINA GELEN SİLAHLI ESKİYİ DURUMA DÖNDÜ, ONU 1 ATIŞLA ÖLDÜRDÜ

Başka bir olayda, Indiana'da bir anne, Ağustos ayında kızının eski erkek arkadaşının ön bahçesine girip kocasını silah zoruyla tuttuğunu gördüğünde silahını kaptı. O dönemdeki yetkililere göre kadın şüpheliyi vurmuş ve hastaneye kaldırıldıktan sonra şüphelinin öldüğü açıklanmıştı.

SİLAHLI KADIN DURUMU DÖNÜŞTÜRÜYOR, ÖLÜMCÜL BİR ŞEKİLDE…

Haberler

Yetkililer, Liberya'daki yakıt tankerindeki patlamada 40'tan...

Liberya'da yakıt tankerindeki sızıntı, Salı günü benzin toplamak için toplananlarda 40'tan fazla kişinin ölümüne ve en az 83 kişinin...

A.B.D.

CA'lı adam polise boru bombası attığını inkar etti, ömür...

Kaliforniyalı bir adam, bir araba kovalamacası sırasında polise boru bombası attığı iddia edilen olayla ilgili olarak kendisine yöneltilen...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; silah sahipliği, ateşli silah, kadın, kadınlar, kadin, erkek, ayında ve şiddet kavramlarını ele aldı, a.b.d. odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.