Rapçi G Herbo, özel jetler ve tasarımcı köpek yavruları da dahil olmak üzere kredi kartı dolandırıcılığı suçundan hapis cezasıyla karşı karşıya

Rapçi G Herbo, elektronik dolandırıcılık yapmak için komplo kurma ve kredi kartı planında yanlış beyanda bulunma suçunu kabul ettikten sonra bir yıldan fazla hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı.

Rapçi G Herbo, özel jetler ve tasarımcı köpek yavruları da dahil olmak üzere kredi kartı dolandırıcılığı suçundan hapis cezasıyla karşı karşıya
Rapçi G Herbo, özel jetler ve tasarımcı köpek yavruları da dahil olmak üzere kredi kartı dolandırıcılığı suçundan hapis cezasıyla karşı karşıya

Rapçı G Herbo, özel jetler ve tasarımcı köpek yavruları da dahil olmak üzere zengin bir yaşam tarzı için çalınan kredi kartı bilgilerinin kullanıldığı bir plandaki rolünü kabul ettikten sonra bir yıldan biraz fazla hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Gerçek adı Herbert Wright III olan 28 yaşındaki Chicagolu rapçi, geçen yıl savcılarla varılan anlaşma uyarınca, elektronik dolandırıcılık yapmak ve yalan beyanda bulunmak için komplo kurmak suçlamasıyla Springfield, Massachusetts'teki federal mahkemede suç duyurusunda bulundu. Buna karşılık savcılar, ağırlaştırılmış kimlik hırsızlığı suçlamalarını reddetti.

G Herbo, Perşembe günü cezalandırılacak.

RAPPER G HERBO, OĞLUNUN ANNESİ TARAFINDAN DARBEDEN TUTUKLANDI. ÇOCUĞUNUN ÖNÜNDE DÖVÜYOR

Savcılar, ceza tutanaklarında onun bir yıl bir gün hapis cezasına çarptırılması ve 36 ay denetimli serbestlik alması gerektiğini savunuyor. Ayrıca 55.000 ABD Doları para cezası ödemesini, yaklaşık 140.000 ABD Doları tutarında bir iade emri vermesini ve yaklaşık 140.000 ABD Doları tutarında bir hak kaybı kararı vermesini istiyorlar.

Bu para cezaları, hak ettiği miktar olan, kaybetmeyi kabul ettiği 140.000 ABD Dolarının üzerinde olacaktır. savcıların söylediğine göre, birkaç kişinin daha dahil olduğu 1,5 milyon dolarlık bir plan vardı.

Savcılar, önerilen cezanın "suçun niteliği ve koşulları ile sanığın geçmişi ve özelliklerini" dikkate aldığını ve " suçun ciddiyeti."

Savunma avukatları, G Herbo'nun işlediği suçlardan pişman olduğunu ifade ederek denetimli serbestlik talebinde bulunuyor. Ayrıca topluma yaptığı katkıların yanı sıra "insan olarak, aile babası olarak ve baba olarak" olgunlaştığını da vurguladılar.

"Bu davanın koşulları altında, G Herbo'nun ceza notuna göre denetimli serbestlik, suçlamanın ciddiyetini yansıtacak ve halkı koruyacaktır." Yetkililer, karanlık web sitelerinden alınan hesap bilgilerini paylaşmak için sosyal medya mesajları ve e-postalar gönderildiğini söyledi.

Bir keresinde, çalınan hesap bilgileri, rapçiyi ve çevresindekileri uçurmak için kiralık bir jetin ücretini ödemek için kullanıldı. Yetkililer, Chicago'dan Austin, Teksas'a uçtuğunu söyledi. Bir diğerinde, çalınan bir hesap, Wright ve diğer yedi kişiye altı yatak odalı bir Jamaika villasında birkaç gün kalmaları için yaklaşık 15.000 dolar ödemek için kullanıldı.

Mahkeme belgelerinde savcılar, G Herbo'nun "bu gelirleri kullandığını" söyledi. çeşitli konser mekanlarına seyahat etmek ve özel jetlerde, egzotik arabalarda ve Jamaika villasında çekilmiş fotoğraflarını ve/veya videolarını yayınlayarak kariyerini ilerletmek için dolandırıcılık yaptı."

G Herbo Strong'a da yardımcı oldu. İddianameye göre, çalıntı bir kredi kartı ve sahte Washington eyaleti ehliyetini kullanarak Michigan'daki bir evcil hayvan dükkanından iki tasarımcı Yorkshire terrier yavrusu sipariş etti. Savcılar, toplam maliyetin 10.000 dolardan fazla olduğunu söyledi.

Evcil hayvan dükkanının sahibi satın alma işlemini G Herbo ile onaylamak istediğinde Strong, bir Instagram mesajı aracılığıyla ona bunu yapmasını söyledi ve G Herbo satın aldığını doğruladı. yetkililer, yavruların olduğunu söyledi.

'AQUAMAN' YILDIZI JASON MOMOA'NIN LISA BONET'İN BOŞANMASINDAN SONRA 'EVİ' OLMADI: 'BENİ YOLDA BUL'

Çalınan kredi kartı bilgileri gerçek olduğundan işlemler gerçekleştirildi ve ancak gerçek kredi kartı sahipleri dolandırıcılığı fark edip bildirdiler.

G Herbo'nun müziği kendi deneyimlerine odaklanıyor. Chicago'nun Doğu Yakası'nda, Çete ve silahlı şiddetin de dahil olduğu Terör Kasabası olarak adlandırılan bir mahallede büyüdü.

İlk karışık kasetleri "Welcome to Fazoland" ve "Pistol P Project"'i 2014 yılında yayınladı. şehirde öldürülen arkadaşlar için. İlk albümü 2017'nin "Humble Beast"iydi ve son albümü geçen yıl çıkan "Survivor's Remorse"du.

2020'deki "PTSD" albümü Billboard 200'de 7. sıradan giriş yaptı.

G Herbo ayrıca Chicago'da, travma sonrası stres bozukluğuyla kendi mücadelesini açıkça kabul ettikten sonra şehirli gençlere ruh sağlığı krizlerini atlatabilmeleri için araçlar sağlamayı amaçlayan Swervin' Through Stress adlı bir program başlattı. 2021'de Forbes'un 30 Yaş Altı 30 müzik listesine seçildi.

Duygu Dökümü

Wardruna - Raido | Einar'ın Terkedişi

5 dakikalık bir kliple ne anlatılabilir? Eğer Türkiye'deki pop kliplerine bakarsak çıplaklığın ve sahte zenginliğin para kazandırma...

A.B.D.

CA'lı adam polise boru bombası attığını inkar etti, ömür...

Kaliforniyalı bir adam, bir araba kovalamacası sırasında polise boru bombası attığı iddia edilen olayla ilgili olarak kendisine yöneltilen...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; kredi kartı, herbo, cezasıyla karşı karşıya, hapis cezasıyla, suç, denetimli serbestlik, savcılar ve ceza kavramlarını ele aldı, a.b.d. odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.