Dem, Şükran Günü öncesinde olası İsrail-Hamas rehine anlaşmasını savunuyor ancak ateşkes çağrılarını kararlı bir şekilde reddediyor

Senatör Chris Coons, Hamas'ın Şükran Günü'nden önce 50 veya daha fazla rehineyi serbest bırakması yönünde olası bir anlaşmaya varıldığı yönündeki haberleri memnuniyetle karşıladı ancak ateşkes çağrılarını reddetti.

Dem, Şükran Günü öncesinde olası İsrail-Hamas rehine anlaşmasını savunuyor ancak ateşkes çağrılarını kararlı bir şekilde reddediyor
Dem, Şükran Günü öncesinde olası İsrail-Hamas rehine anlaşmasını savunuyor ancak ateşkes çağrılarını kararlı bir şekilde reddediyor

Sen. D-Del.'den Chris Coons, Şükran Günü öncesinde Hamas tarafından tutulan rehinelerin serbest bırakılmasını sağlayacak olası bir anlaşma haberini savundu, ancak Gazze'de ateşkes çağrılarını reddetti.

Senato Dış İlişkiler Komitesi üyesi Coons, Gazze'de ateşkes ile insani duraklamalar arasında fark olduğunu açıkça belirtti.

Coons, "Fox News Sunday" sunucusu Shannon Bream'e şöyle konuştu: "Pekala, burada bir ateşkes arasında bir ayrım yapalım; bazı insanlar ateşkes çağrısında bulunuyor ve Avrupa'da ve Almanya'da protestolar yapıyor. Ülkemiz, bununla İsrail'in Hamas'la savaşmayı bırakması, Gazze'deki kampanyalarına son vermesi gerektiğini veya rehinelerin, İsrailli, Amerikalı ve diğer uyruklu rehinelerin serbest bırakılmasına ve onlara yiyecek sağlanmasına izin vermek için İsrail ile Hamas arasında müzakere edilen bir ara verilmesi gerektiğini kastediyorlar. Gazze'ye girmek için yakıt ve ilaç. Çatışmalara kısa bir ara verilmesinin iyi bir şey olacağını düşünüyorum ve güçlü bir şekilde desteklerim. Ateşkes, İsrail'in Hamas'a karşı kampanyasının sona ermesi anlamına gelir. Desteklemiyorum Başkan da öyle."

AMTRAK'TA SOL MUHABİR DEMOKRATİK SENATÖRLE KARŞILAŞTI: 'BENİ ZORLANIYORSUN'

"Potansiyel bir rehine anlaşması haberi Shannon, harika Sevdikleri rehin tutulan 10 Amerikalı aile ve diğer 230'dan fazla kişi için Şükran Günü'nden hemen önce bir haber. Shannon aileleriyle Tel Aviv'de ve Washington'da tanıştım ve bunu yapmayan ebeveynlerle birlikte olmak yürek parçalayıcı. Çocuklarının ne durumda olduğunu ve Gazze'nin altındaki tünellerde tutulduklarına kimlerin inandığını bilmiyorum" dedi. "Bugün bu iyi bir gelişme."

Washington Post ilk olarak Cumartesi günü ABD, İsrail ve Hamas'ın her 24 saatte bir küçük gruplar halinde 50 veya daha fazla rehineyi serbest bırakma konusunda geçici bir anlaşmaya vardığını bildirdi. Raporlara göre yayın önümüzdeki birkaç gün içinde başlayabilir.

Cumartesi günü The Post'ta yayınlanan bir köşe yazısında Başkan Biden, bu yazıyı yazdığı sırada şunları söyledi: "Ekibim ve ben saatlerce çalışıyoruz, rehinelerin serbest bırakılması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz" " Biden, "ABD, Putin ve Hamas'ın meydan okumasından geri adım atmayacak" başlıklı yazısında, "Kaybedilen her masum Filistinli hayatı, aileleri ve toplulukları parçalayan bir trajedidir" diyerek, "Gazze'nin Bir daha asla terörizm platformu olarak kullanılmayacaktır."

NETANYAHU SAVAŞ KABİNİ, REHİN ANLAŞMASI OLMADAN GAZZE'YE Akaryakıt GÖNDERİLMESİ KONUSUNDA AŞIRI SAĞDAN İSTYENİ BASTIRIYOR: RAPOR

"Hamas yıkım ideolojisine tutunduğu sürece, Ateşkes barış değildir" diye yazdı Biden. "Hamas üyelerine göre her ateşkes, roket stoklarını yeniden inşa etmek, savaşçıları yeniden konumlandırmak ve masumlara yeniden saldırarak öldürmeyi yeniden başlatmak için yararlandıkları zamandır. Hamas'ın Gazze'nin kontrolünü elinde bırakması, nefretini bir kez daha sürdürecek ve Filistinlileri inkar edecektir. sivillere kendileri için daha iyi bir şey inşa etme şansı veriyor."

ABD, 7 Ekim'deki saldırının ardından Hamas'ın kökünü kazımak amacıyla Gazze'ye saldırı düzenleyen İsrail'e silah ve istihbarat desteği sağlıyor. 1.200'den fazla insanı öldürdü. Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile defalarca görüştü ve aralarında Amerikalıların da bulunduğu Hamas'ın elindeki rehinelerin serbest bırakılması için çalıştığını söyledi.

Savaşın başlamasından bu yana en az 11.400 Filistinli öldürüldü. Gazze'de Hamas kontrolündeki Sağlık Bakanlığı, sivil ve savaşçı ölümleri arasında ayrım yapmıyor.

Gazze'de ateşkes çağrısı yapan göstericiler, bu hafta genel merkez dışında polisle yaşanan çatışmalar da dahil olmak üzere ülke çapında protestolar düzenlediler. Demokratik Ulusal Komite üyesi. Coons'un kendisi, trene binerken senatörün ateşkesi kabul etmesini talep eden bir aktivist tarafından kamera karşısına geçti.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Politika & Siyaset

Protestocular, İsrail gezisi öncesinde ailesiyle Şabat...

Bir sözcüye göre, New York Şehri Polisi Cuma gecesi Senatör Chuck Schumer'in evinin önünde bir dizi protestocuyu tutukladı.

Politika & Siyaset

Beyaz Saray, İsrail'in Gazze'nin kuzeyindeki askeri operasyonlarına...

Beyaz Saray, İsrail'in Perşembe gününden itibaren Gazze'nin kuzeyindeki bölgelerde her gün "4 saatlik duraklamalar" uygulamaya başlamasının...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı PrincepsTenebris ; gazze de ateşkes, rehinelerin serbest bırakılması, ateşkes çağrılarını, serbest bırakılması, hamas, rehin, israil ve anlaşma kavramlarını ele aldı, politika & siyaset odaklı daha fazla gündem makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.