SEN

"Senin yalanlar dünyanda tek gerçek bendim."

SEN

 Senin bitmek bilmeyen sorunların vardı. Bu sorunların üstesinden gelemedin, gelmekte istemedin. Hiçbir zaman gerçekçi ve açıklayıcı konuşmadın. Hep "bilmiyorum"ların arkasına sığındın. Bir cümlen bile net değildi, yalanlarla doluydu. "Senin yalanlar dünyanda tek gerçek bendim." 

  Seviyorum demedin lakin sevmiyorum da demedin, yani hep aradaydın. Mantığım kalbimi yenmeye başladığında sanki hissetmiş gibi kendini hatırlatmayı başardın. Kendime yeni bir yol çizmeme engel oldun. Seni düşüncelerimin arasından çıkarabilmek için psikolojik destek bile aldım. Hiç sevmediğin sinirlerimden bile kurtulmayı başardım ama senden kurtulmayı başaramadım. 

  En büyük hatayı ise her şeyi sana anlatarak kendime yapmışım. Her gece seni beynime ilmek ilmek işlemişim farkında olmadan. Her zorlukta sana sığınmakla hata yapmışım, kabul ediyorum.

  Bir kişisel gelişim kitabında okumuştum, " İnsan en büyük zararı yine kendine verir"miş. Ben de en büyük zararı kendime vermişim, oysa bu cümle o zaman çok saçma gelmişti, şimdi daha iyi anlıyorum. 

  Derdin ya hep mantığınla hareket ediyorsun diye "eğer mantığımla hareket etseydim seni hiç sevmezdim."

29.08.2020

Duygu Dökümü

MUHTERİS

Bil istedim kendimce.

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı MuallimeGüler ; yalanlar ve gerçek kavramlarını ele aldı, duygu dökümü odaklı daha fazla kayıp şeyler makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.