Ben Hep Seni Düşünürüm

Bırakmıyorsun ki sabahlara kadar seni düşüneyim. Yoksa uykusuzluğa dayanamam diye korkuyor musun? Korkma ben sessizliğe dayandığım gibi uykusuzluğa da dayanırım...

Ben Hep  Seni Düşünürüm

   Her gece başımı yastığa koyduğumda ilk seni düşünürüm. Acaba bugün neler yaşadı, hayatına birileri dahil oldu mu, yoksa eski sevgilisini hatırlayıp yine içtimi? diye, hep seni düşünürüm.

  Ben  hep seni düşünürüm. Mesela kendimden önce ilk seni düşünürüm. Uyumadan son kez fotograf atmış mısın diye bakarım, eğer atmış isen yüzlerce kez bakarım, o da yetmezse binlerce kez doyana kadar bakarım. Sonra hesabındaki diğer paylaşmış olduğun fotoğraflara bakarım, gözden kaçırdığım, dikkat etmediğim, ezberlemediğim bir nokta kaldı mı diye . Sonra işte seni düşünürken uyuyup kalırım, dedim ya işte, ben hep seni düşünürüm diye . Yoksa sen bana inanmamış mıydın? Aşk olsun, neden bana inanmıyorsun ki?

  Aslında haklısın, ben sadece seni düşünüyorum, hiç kendimi düşünmüyorum. Affet, bir daha olmaz, diyeceğim ama olur , söz veremem. Dedim ya, ben seni düşünmeden bir an bile yapamam. Her anım, her düşüncem sensin. 

  Ben de isterdim, senin gibi olmayı ama ben sen değilim ki. Ben, hep seni düşünürüm ama kendimi düşünmem. Ben de buyum işte, sevmesen de severim, beni görmesen de seni görürüm.

  Beni görsen belki beğenmezsin, belki de sevmezsin ama ben bunları göze alamam. Dedim ya işte, ben hep seni düşünürüm.  Sana yaklaşmak, senle konuşmak için bir gayret sarf etmem ama ben böyle mutluyum.

  Biliyorum, benim hayallerim hiçbir zaman gerçekleşmeyecek, bırak da hayallerde yaşatayım seni, bırak da orda bari mutlu olayım. Alma bunları elimden, olur mu? Bir gün öğrenirsen bana kızma!

  Ben en içten ve en derin duygularım ile sensiz yaşarım ama sen benle yaşayabilir misin? Bilmiyorum. Belki, beni tanısan seversin ama ben, beni sevmeme ihtimalini göze alamam. Dedim ya işte, ben hep seni düşünürüm. Sen ne sanıyorsun, her ihtimali düşünmediğimi mi? Tabiki de, her şeyi düşündüm, seni bile ama seni kaybetmeyi göze alamadım. Affet beni, ben seni kaybedemem. Tamam, yanımda yoksun, hiçbir zaman da olmadın. Tamam, varlığını hissetmedim ama yokluğunu da hissetmek istemiyorum. Dedim ya işte, ben hep seni düşünürüm.

  Bak! Yine seni düşünürken uykum geldi. Sen hep benim uykumu getiriyorsun. Bırakmıyorsun ki sabahlara kadar seni düşüneyim. Yoksa, uykusuzluğa dayanamam diye korkuyor musun? Korkma! Ben sessizliğe dayandığım gibi uykusuzluğa da dayanırım. 

11 Nisan 2020 G.G.

Amatör Edebiyat

Nâmütenahi Duygu

Bir okyanusun ortasında nilüfer görmüşsün ve onu görmek için o kadar yolu yürümüşsün, nilüfere ulaştığında ise o çoktan yok olmuş...

Bu makale gönderisinde, Kaybolmuşlar yazarı MuallimeGüler ; uykusuzluğa ve göze kavramlarını ele aldı, duygu dökümü odaklı daha fazla kayıp şeyler makale içeriği için aşağıda önerilen diğer alakalı gönderilere de göz atın.